Pazīmes, kas liecina, ka nepieciešams iegādāties jaunas ziemas riepas

Latvijā jau kādu laiku ir iestājusies ziema, kas nozīmē to, ka automašīnai obligāti ir jābūt aprīkotai ar ziemas riepām. Kā vienu no lielākajiem plusiem var minēt to, ka ziemas riepas nav jāiegādājas katru gadu, līdz ar to arī nav jāuztraucas par finansēm. 

Protams, riepu kalpošanas ilgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, braukšanas stila, riepu kvalitātes un to uzglabāšanas apstākļiem, kā arī no nobraukuma. Tomēr pat visuzmanīgākā braukšana nepasargās riepas no nodilšanas. Ar laiku pienāks brīdis, kad esošās riepas būs jānomaina pret jaunām. 

Kā saprast, kad ir pienācis īstais mirklis, lai iegādātos jaunas ziemas riepas? Turpinājumā būs vērtīgi padomi, kas palīdzēs saprast, kad riepas ir jāmaina.   
 
Mazs protektora dziļums
Tieši protektora dziļums tiek uzskatīts par vienu no būtiskākajiem, kā arī pamanāmākajiem faktoriem, kas liecina, vai auto riepas ir pietiekami labas, lai ar tām piedalītos ceļu satiksmē. Kā jau zināms, tad Latvijā ar ziemas sezonai piemērotām riepām jābrauc laika periodā no 1. decembra līdz pat 1. martam. Šajā laika posmā mazākais pieļaujamais riepu protektora dziļums ir četri milimetri. Taču jāņem vērā, ka šie četri milimetri ir jau galīgā robeža. Braukšana ar šādu protektora dziļumu nav uzskatāma par drošu, tāpēc, ja jūsu automašīnas riepu protektora dziļums tuvojas šādai atzīmei, tad noteikti vajadzētu lūkoties pēc jaunām ziemas riepām. 

Vēl jāņem vērā tas, ka, piedaloties ceļu satiksmē ar automašīnu, kam riepu protektora dziļums neatbilst normai, var sarūpēt sev liekas nepatikšanas. Pirmkārt, ceļu policija jebkurā brīdī var pārbaudīt protektora dziļumu un piemērot sodu. Otrkārt, iekuļoties ceļu satiksmes negadījumā, vainīgais būsiet jūs un uz apdrošinātāju kompensāciju varēsiet necerēt.
 
Riepu vecums
Latvijā šobrīd nav tāda likuma, kas paredzētu riepu vecumu, ar kādām vairs nedrīkstētu pārvietoties. Taču lielākā daļa riepu ražotāju informē, ka lielākais termiņš, kad riepas vajadzētu lietot, ir desmit gadi kopš to ražošanas.

 Pēc desmit gadu robežas riepas var iegūt daudzu faktoru kopumu, kas var apdraudēt drošu pārvietošanos ar auto. Šāda vecuma riepām vairs nav svarīgi, ja protektora dziļums ir vairākus milimetrus virs normas, jo riepu gumija ar gadiem pazaudē savas labās īpašības. 

Pats ieteicamākais riepu lietošanas laiks kopš to ražošanas brīža ir aptuveni pieci gadi. Kā var zināt, kāds vecums ir riepām? Katrai riepai obligāti ir jābūt marķējumam, kurā norādīts riepas ražošanas laiks. Riepu sānu daļa ir redzama četru ciparu kombinācija, kas parāda, kurā gadā, kā arī nedēļā konkrētā riepa ir ražota. Piemēram, ja uz jūsu automašīnas riepām ir redzami skaitļi 1419, tad tas nozīmē, ka riepas ir izgatavotas 2019. gada 14. nedēļā.   
 
Riepu gumijas stāvoklis
Ir ļoti daudzi ārējie faktori, kas pasliktina riepu stāvokli. Taču pašam saviem spēkiem ir iespējams kontrolēt, cik ātra periodā riepu gumija sabojāsies. Ir ļoti svarīgi pareizi uzglabāt riepas brīdī, kad tās netiek lietotas, piemēram, vasaras laikā. 

Riepas nepieciešams uzglabāt pēc iespējas vēsākā un tumšākā vietā. Vislabāk, ja tās noliks guļus stāvoklī, kā arī, ja riepas tiks atstātas uz diskiem. Ja pamanāt, ka riepu gumijām ir plaisas vai ja tās kļuvušas cietas, tad vajadzētu iegādāties jaunas ziemas riepas, jo šādas riepas ir nedrošas.
 
Ziemas riepas var iegādāties internetveikalā 220.lv. Ziemas riepas internetā ir pieejamas plaša klāstā, kā arī par izdevīgām cenām. Turklāt ir iespējama piegāde, līdz ar to varēsiet ietaupīt savu laiku.