"BTA Baltic Insurance Company" pirmajā pusgadā strādāja ar 2,6 miljonu eiro peļņu

Foto: Evija Trifanova/ LETA
Foto: Evija Trifanova/ LETA

Apdrošināšanas AS "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 2,6 miljonu eiro peļņu.

Pirmajā pusgadā BTA Baltijas valstīs kopumā parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 65,1 miljona eiro apmērā, kas ir par 11,5% vairāk nekā pērn gada pirmajā pusgadā.

Bruto apdrošināšanas atlīdzībās BTA pirmajā pusgadā izmaksāja 38,2 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2015.gada attiecīgo laika periodu, ir par 9,2% vairāk.

Vērtējot pirmā pusgada finanšu rezultātus, BTA speciālisti atzīmē, ka Baltijas apdrošināšanas tirgū turpinās iepriekš novērotā tendence - palielinās parakstīto bruto apdrošināšanas prēmiju apjoms brīvprātīgajos apdrošināšanas veidos. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, šī gada pirmajā pusē BTA parakstīto bruto apdrošināšanas prēmiju apjoms brīvprātīgajos apdrošināšanas veidos audzis par 10%. No brīvprātīgajiem apdrošināšanas veidiem vislielāko bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju pieaugumu BTA sasniedza īpašuma apdrošināšanā (+16%), KASKO (+14%), veselības apdrošināšanā (+11%) un nelaimes gadījumu apdrošināšanā (+10%). Ievērojamu bruto parakstīto apdrošināšanas pieaugumu par 15% BTA šī gada pirmajā pusgadā sasniedza arī obligātajā apdrošināšanas veidā - OCTA.

Savukārt vislielākais BTA izmaksāto bruto apdrošināšanas atlīdzību pieaugums vērojams transportlīdzekļu apdrošināšanas veidos: KASKO (+11%), OCTA (+9%). Izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību pieaugums transportlīdzekļu apdrošināšanas veidos saistīts ar pieaugušo ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kā arī autoservisa pakalpojumu sadārdzinājumu.

Būtisks bruto izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību pieaugums šī gada pirmajā pusgadā vērojams arī nelaimes gadījumu apdrošināšanā (+32%) un vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā (+109%). Apdrošināšanas atlīdzību pieaugumu nelaimes gadījumu apdrošināšanā ietekmējis būtiski pieaugušais atlīdzību pieteikumu skaits par letāliem gadījumiem, savukārt izmaksāto bruto apdrošināšanas atlīdzību pieaugums vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā liecina par to, ka arvien biežāk cietušās personas pieprasa atlīdzināt viņām nodarītos zaudējumus.

"Neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem, kas skar apdrošināšanas nozari Latvijā un Baltijā kopumā, piemēram, sīvo konkurenci tirgū, Eiropas Komisijas direktīvā "Maksātspēja II" (Solvency II) noteikto vadlīniju izpildi, apdrošināšanas nozare turpina attīstīties. Nozares attīstību pozitīvi ietekmē sabiedrības izpratnes pieaugums par apdrošināšanas pakalpojumu nozīmi un nepieciešamību, kā arī apdrošināšanas sabiedrību aktīvā rīcība, piedāvājot arvien jaunus, klientiem saistošus un aktuālus apdrošināšanas pakalpojumus," informē BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Uzņēmuma vadītājs vērš uzmanību, ka BTA meklē dažādus risinājumus un attīsta apdrošināšanas portfeli. Šogad uzņēmums novēro divkāršu interesi par "Velopolises" iegādi. Šogad BTA klientiem sāka piedāvāt īpašus apdrošināšanas pakalpojumus aktīvās atpūtas cienītājiem - slēpotājiem, skeitotājiem, sērfotājiem, skrituļotājiem. BTA papildinājusi ceļojumu apdrošināšanas pakalpojumu, piedāvājot iespēju apdrošināties arī pret terorisma risku.

Kā ziņots, pērn decembrī tika paziņots, ka par "BTA Baltic Insurance Company" vairākuma akcionāru kļūs "Vienna Insurance Group". Finanšu un kapitāla tirgus komisija jau devusi atļauju šim darījumam, arī Latvijas Konkurences padome to atļāvusi.

"Vienna Insurance Group" iegādāsies 90% "BTA Baltic Insurance Company" akciju, kamēr pārņemamā apdrošinātāja līdzšinējais īpašnieks "BTA Insurance Company" SE pēc apvienošanās saglabās īpašumtiesības uz 10% akciju. Ilgtermiņā "BTA Insurance Company" SE plāno pamest Baltijas apdrošināšanas tirgu.