Rīgā pieaudzis no darba aizgājušo pašvaldības policistu skaits; to skaidro ar zemo atalgojumu

Riga24.lv
Riga24.lv
Pagājušajā gadā pieaudzis Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieku skaits, kuri aizgājuši no darba, taču atalgojuma palielināšana devusi pamatu cerēt, ka tuvākajā nākotnē šī tendence vairs neturpināsies, šodien RPP gada pārskata sanāksmē paziņoja pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Darba attiecības RPP pērn pārtrauktas ar 114 darbiniekiem, kas ir par 17 darbiniekiem vairāk nekā 2015.gadā.

Policijas atalgojuma budžetu ir izdevies palielināt, un tas darīts zemākā ranga policistiem, norādīja Lūkass.

Šobrīd būtisks efekts no algas palielinājuma nav vērojams, taču pēdējā laika tendences liecinot, ka masveida atlūgumi vairs netiek iesniegti, norādīja Lūkass.

RPP priekšnieks pauda gandarījumu ka pagājušā gadā izdevies uzlabot policistu disciplīnu. Piemēram, pērn dienesta pārbaužu rezultātā 21 gadījumā piemērots disciplinārsods, kas ir par 14 gadījumiem mazāk nekā gadu iepriekš.

Galvaspilsētas pašvaldības policijas šī gada prioritātes ir palielināt policijas pieejamību, turpinot gan tehnoloģiju izmantošanu policijas darbā, gan fiziski nodrošināt policijas klātbūtni pieprasītākajās vietās.

Tāpat RPP šogad cer samazināt policijas reaģēšanas laiku uz iedzīvotāju izsaukumiem. Šogad iecerēts modernizēt Videonovērošanas centru un attīstīt pierādījumu nostiprināšanu ar tehniskiem līdzekļiem.

Šogad pašvaldības policija vairāk pievērsīs uzmanību bērnu aizsardzībai un nepilngadīgo personu pārkāpumu kontrolei.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)