Banner 980x90

Rīgas vasaras kultūras programma augustā aicina uz krāšņiem svētkiem pilsētas parkos, laukumos un skvēros

Pavisam drīz Rīga vērs vārtus dzimšanas dienas mēnesim augustam, kad pilsētas parkos, laukumos un skvēros ienāks krāšņi svētki. Aicinām priecāties svētku koncertos, augt jaunās zinībās un prasmēs un kopā daudzināt Rīgas vārdu, lepojoties ar sasniegto!

Šogad Rīgas vasara izskan ar saukli “Līksmo, audz, daudzini!”, aicinot priecāties par to, kas mums ir dots, vienmēr iet uz priekšu un attīstīties, kā arī lepoties ar to, kas mēs esam.

Pilsētvides afišās redzama mākslinieka Roberta Rūrāna veidotā Rīgas vasaras pasākumu identitāte, kas radusies, iedvesmojoties no Rīgas ģerboņa un šā gada svētku programmas – tajā valda līksmība, prieks un daudzveidīga svētku noskaņa.

Dzimšanas dienas mēnesī Rīgā notiks dažnedažādi aizraujoši pasākumi. Augusta sākumu ieskandinās un visu mēnesi rīdziniekus priecēs koncertprogrammas Vērmanes dārzā un Dzegužkalnā (Dzegužkalna parka estrādē trešdienās, Vērmanes dārza estrādē ceturtdienās), bet trakās dejās 2. augustā varēs mesties Vecrīgas zaļumballē.

Pirmo reizi svinēt kopīgus svētkus tiks aicināti Kreisā krasta un Labā krasta apkaimju iedzīvotāji. Pārdaugavas apkaimes vienkopus tiksies atjaunotajā Uzvaras parkā 3. augustā, savukārt Daugavas labā krasta apkaimju iedzīvotāji 10. augustā – jaunatklātajā Dauderu parkā. Tajos aktīvi piedalīsies arī apkaimju biedrības, rīkojot daudzveidīgas aktivitātes iedzīvotājiem.

Visu vasaras pasākumu kulminācija notiks sestdien, 17. augustā – Rīgas 823. dzimšanas dienas svinībās 11. novembra krastmalā un Vecrīgā, kur varēs vērot gan plašu muzikālo programmu un piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātēs, gan iepazīt latviešu kulināro mantojumu un piedzīvot ielu muzicēšanas svētkus.

16. un 17. augustā ikviens aicināts baudīt dzīvās uguns “Gaismas dārzu” Uzvaras parkā, bet 17. un 18. augustā Esplanādē vērot tradicionālo diennakts basketbola turnīru “Krastu mačs”. 

Notiks arī tradicionālie Apkaimju svētku pasākumi 24. augustā Nordeķu parkā un Dreiliņkalnā.

Vasaras pasākumu programmas izskaņā, 31. augustā  “Senās uguns nakts” akcijai pievienosies arī Rīgas piejūras apkaimes Vecāķu un Daugavgrīvas pludmalē, aicinot svinēt šo apkaimju iedzīvotāju svētkus un vienlaikus apliecināt kopīgo apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru.

Vairāk par Rīgas vasaras un dzimšanas dienas pasākumiem var uzzināt mājaslapā vasara.riga.lv, kā arī sekojot līdzi informācijai Rīgas domes sociālo tīklu lapās “Rīga” un “Rīgā notiek”.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)