"Skanstes tramvaja" līnijas būvprojektu par 2,05 miljoniem eiro izstrādās SIA "BRD projekts"

Rīga, 29.jūn., LETA. "Skanstes tramvaja" līnijas būvprojektu par 2,05 miljoniem eiro izstrādās SIA "BRD projekts", aģentūru LETA informē SIA "Rīgas satiksme" (RS) pārstāvis Viktors Zaķis.

RS un SIA "BRD projekts" noslēguši līgumu par "Rīgas tramvaja infrastruktūras attīstība" būvprojekta izstrādi jaunas tramvaja infrastruktūras posma izbūvei un esošās tramvaja līnijas pārbūvei un autoruzraudzībai. Projekts ir viens no tā dēvētajiem "Skanstes tramvaja" projekta posmiem, kas paredz 3,6 kilometrus garas jaunas līnijas izbūvi pa maršrutu Pērnavas iela - Senču iela - Zirņu iela - Skanstes iela - Sporta iela, un vēl apmēram trīs kilometrus garas esošās 5. un 9.tramvaja maršrutu infrastruktūras rekonstrukciju līdz pilsētas centram.

Līguma summa ir 2,054 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), un tajā iekļautas gan būvprojekta izstrādes izmaksas, gan autoruzraudzības izmaksas būvdarbu laikā.

Būvprojektēšanu paredzēts dalīt piecās kārtās - jaunizbūvējamais posms sadalīts divās kārtās, savukārt pārbūvējamais - trīs. Kā skaidro Zaķis, dalījums kārtās izvēlēts, jo būvprojektu izstrāde jaunizbūvējamam posmam būs komplicētāka un laikietilpīgāka, nekā būvprojektu izstrāde pārbūvējamajiem posmiem. "Attiecīgi, kamēr vēl norisināsies būvprojekta izstrāde jaunizbūvējamam posmam, paralēli varēs uzsākt pārbūves darbus," saka Zaķis.

Būvprojektu plānots izstrādāt līdz 2020.gada pavasarim.

Kā informē Zaķis, īstenojot "Rīgas tramvaja infrastruktūras attīstība" projektu RS noslēgusi Integritātes paktu ar biedrību "Sabiedrība par atklātību - Delna" (Delna). "Integritātes pakts ir instruments, kas radīts nolūkā novērst korupciju publiskajos iepirkumos, kas finansēti vai līdzfinansēti ar Eiropas Savienības atbalstu. Tā mērķis ir palīdzēt ietaupīt nodokļu maksātāju naudu, realizējot infrastruktūras projektus un citus sabiedriskos darbus," skaidro RS pārstāvis. paktu parakstījuši arī būvnieki.

Delna līdz šim jau ir piedalījusies projekta uzraudzībā, tai skaitā, visās iepirkumu komisijas sēdēs, kā arī kopā ar saviem ekspertiem iesaistījās iepirkuma dokumentācijas izstrādē un iesniegto piedāvājumu izvērtēšanā.

RP SIA "Rīgas satiksme" un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra 2017.gada 3.oktobrī noslēdza līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta "Rīgas tramvaja infrastruktūras attīstība" īstenošanu.

Projekta kopējās izmaksas ir 97,40 miljoni eiro, neieskaitot PVN. Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums ir 65,66 miljoni eiro, RS līdzfinansējums ir 27,40 miljoni eiro un citi publiskie līdzekļi snieguma rezerves priekšfinansēšanai esot 4,33 miljoni eiro.

Projekta "Rīgas tramvaja infrastruktūras attīstība" mērķis ir veicināt ilgtspējīgu sabiedriskā transporta izmantošanu Rīgā, Rīgas sabiedriskā transporta tīklā iekļaujot mazāk savienotas pilsētas attīstības apkaimes.