Steidzinās lēmumu pieņemšanu par Latvijas un Lietuvas robežas un ekonomiskās sadarbības līgumiem

Foto: Edijs Pālens/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis apņēmušies ātrāk pieņemt lēmumus par Latvijas un Lietuvas robežas līgumiem un ekonomiskās sadarbības līgumiem.

Šodien pēc tikšanās ar Skverneli Latvijas premjers mediju pārstāvjiem stāstīja, ka puses pārrunājušas dažādus jautājumus. Tostarp runāts par paveiktajiem darbiem, piemēram, par koordinētiem iepirkumiem militārajā jomā, robežsardzes sadarbību, lai novērstu nelegālo migrāciju uz Latvijas un Lietuvas robežām.

"Šodien bija konstruktīva tikšanās, jo izrunājām abām pusēm svarīgus jautājumus. Runājām par iespējām paplašināt abu valstu līgumtiesisko bāzi, attīstīt ekonomisko sadarbību, tāpat vienojāmies, ka ir jāpasteidzina darbi, kas saistīti ar robežu līgumu un ekonomiskās sadarbības līgumu parakstīšanu," norādīja Kučinskis.

Premjeri arī pārrunājuši "Rail Baltica" projekta virzību, kā arī enerģētiskās neatkarības nodrošināšanas jautājumus. Lietuvas premjerministrs uzsvēra, ka Baltijas valstu enerģētiskā neatkarība ir svarīgs jautājums, tāpēc puses pārrunāja gan ar gāzi, gan elektroenerģiju saistītus jautājumus.

Skvernelis piebilda, ka Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināls ļauj apgādāt ar gāzi visas trīs Baltijas valstis, kā arī daļu Ziemeļpolijas. Un šis ir labs piemērs, kādā veidā Baltijas valstīm iespējams sadarboties.

"Lietuvai ir noslēgti līgumi par gāzes piegādi no ASV, kas apliecina, ka palielinās iespējas iegūt neatkarīgas gāzes piegādes. Lai Baltijas valstis iegūtu neatkarību no viena gāzes piegādātāja, ir jāturpina strādāt pie kopīgiem projektiem, iesaistot Klaipēdas termināli, Inčukalna pazemes gāzes krātuvi u.c.," stāstīja Lietuvas premjerministrs.

"Runājot par elektrotīkliem, patlaban esam atkarīgi no Krievijas. Taču ir jādara viss, lai Baltijas valstu elektrotīkli tiktu sinhronizēti ar Eiropu. Cerams, ka 2018.gadā, kad atzīmēsim mūsu valstu simtgades, elektrotīklu projekti būs noslēgušies," uzsvēra Skvernelis. Viņš piebilda, ka Latvijai un Lietuvai ir iespējams attīstīt dinamiskākas attiecības tādās jomās kā ekonomika, kultūra un aizsardzība.

Viss par: Latvijas ziņas