Banner 980x90

Vējonis Lāčplēša dienai veltītajā parādē: Latvija ir tik stipra, cik stipra ir katra vēlme to aizstāvēt

Lūcija Roziņa/ Riga24.lv
Lūcija Roziņa/ Riga24.lv
"Latvija ir tik stipra, cik stipra ir mūsu katra vēlme to aizstāvēt," piektdien, 11.novembrī, uzrunā Lāčplēša dienai veltītajā militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis uzsvēra, ka savu ieguldījumu valsts aizsardzībā var sniegt ikviens.

"Apbrīnojams ir mūsu zemessargu patriotisms un pašaizliedzība, esot patstāvīgā gatavībā aizstāvēt savu valsti," bilda Vējonis.

Viņš atgādināja, ka 1919.gada Brīvības cīņās neatsverams bija Latvijas sabiedroto spēku atspaids. "Mūsu partneri vienmēr ir varējuši paļauties uz mums. Esmu lepns, ka Latvijas karavīru profesionalitāte ir novērtēta starptautiskās operācijās," teica Vējonis.

Valsts prezidents piebilda, ka mūsu valsts pamatā ir brīvības, demokrātijas un cilvēktiesību ideāls. "Mēs vienmēr iestāsimies par šīm vērtībām un nekad tās nenodosim. Mēs esam lepni par Latvijas nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, zemessardzi un jaunsardzi," atzīmēja Vējonis.

Vējonis pateicās arī Latvijas robežsargiem, policistiem un ugunsdzēsējiem par viņu pašaizliedzību un drosmi.

Militārajā parādē piedalījās Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas iestāžu vienības. Bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Štāba bataljona, Sauszemes spēku kājnieku brigādes, Jūras spēku flotiles, Gaisa spēku aviācijas bāzes un Zemessardzes vienības, kā arī bruņoto spēku orķestris, kurš rūpējās par pasākuma muzikālo noformējumu.

Parādē piedalījās aptuveni 370 karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti un ugunsdzēsēji, komandēja Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris pulkvedis Armands Saltups, bet to pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Parādē piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Pēc parādes pie Latvijas Kara muzeja iededza Brīvības cīnītāju piemiņas ugunskuru. Uzrunas teica aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums - Lāčplēša Kara ordenis. Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Lāčplēša dienu gaidot, Aizsardzības ministrija jau tradicionāli aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919.gada 11.novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)