Banner 980x90

Bastejkalns

Šauras taciņas, koku alejas, akmensdārzs, ūdens kaskāde… Bastejkalns ir viena no skaistākajām un romantiskākajām pastaigu vietām Rīgā. Tieši blakus Brīvības piemineklim iekārtotais parks sniedz baudījumu acīm un atpūtu dvēselei jau vairāk nekā simts gadus. Vienalga, vasara vai ziema, Bastejkalnā valda īpaša noskaņa.

Bastejkalns radies 1857. gadā, nojaucot pilsētas aizsargviļņus un no aizsargvaļņu zemes uzberot 15 m augstu mākslīgu kalnu. 1860. gadā kalna galā uzbūvēja paviljonu, kas jau vairākas reizes ir nomainīts ar jaunu. Vēlāk, pēc G. Kūfalta projekta, Bastejkalnu pārveidoja - veidoja apstādījumus, ierīkoja akmens krāvumus ar nelielām kaskādēm, izbūvēja strautiņu ar ūdenskritumiem, ierīkoja tiltiņu gājējiem un izveidoja celiņus, kas tagad terases veidā ved augšup uz Bastejkalna virsotni. Šobrīd Bastejkalns ir viena no iemīļotākajām iedzīvotāju satikšanās vietām gan ziemā, gan vasarā. Bastejkalna takas vijas vairākos līmeņos – var uzkāpt kalna galā, kur uz soliņiem pavērot vakara saulrietu vai pilsētas rosību, vai arī mest tam apkārt līkumus, izbaudot krāšņo ainavu. No kalna lejup burbuļo ūdenskritumi un kaskādes, uzstādītas vairākas skulptūras, ik pēc dažiem metriem soliņš, kur atpūtināt kājas. Akmensdārzā krāšņus rakstus veido ziedu stādījumi. Vērts pievērst uzmanību tiltiņiem – pie tiem atslēgas sakāruši jaunlaulātie, cerot uz ilgu un laimīgu dzīvi. Rosība valda arī kanālmalā – neatkarīgi no gadalaika, tur pulcējas pīļu bari, bieži var sastapt arī gulbjus, šiem cēlajiem putniem pat izbūvēta mājiņa! Ja paveiksies, var ieraudzīt Rīgas kanāla interesantākos iemītniekus – bebrus! Vasarā pie Bastejkalna iespējams pa kanālu izbraukt ar upes tramvaju vai arī pašiem ķerties pie airiem – piestātne iekārtota tieši blakus parkam.

Adrese: Smilšu iela, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Tālrunis: +371 67037900
Mājaslapa: www.liveriga.com
E-pasts: info@rigatic.lv
GPS koordinātes: 56.9516813, 24.1098392

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)