Latvijas Nacionālā Opera

Latvijas Nacionālā Opera tika celta kā pilsētas pirmais teātra nams - Vācu teātris. To pēc Pēterburgas Mākslas akadēmijas profesora L. Bonšteta projekta 1860.-1863. gadā uzcēla arhitektu F. Hesa un H. Šēla vadībā. 

Klasiskās formās veidoto nama galveno fasādi iezīmē sešas varenas joniskas kolonnas, virs kurām ēkas frontonu rotā vairākas alegoriskas figūras. Mūsdienās Latvijas Nacionālās operas (LNO) ēka ir mājvieta Latvijas Nacionālajai operai un Latvijas Nacionālajam baletam. Sezona ilgst no augusta līdz jūnijam, un tās laikā LNO izrāda apmēram 200 izrāžu, ik gadu piedāvājot vidēji piecus operu un baletu jauniestudējumus, kā arī vairākus simfoniskos un kamermūzikas koncertus.

Adrese: Aspazijas bulvāris 3, Rīga, LV-1050
Tālrunis: +371 67073777
Mājaslapa: www.opera.lv
E-pasts: info@opera.lv
GPS koordinātes: 56.9492517, 24.1120973

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)