Banner 980x90

Latvijas Universitātes botāniskais dārzs

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs atrodas Pārdaugavā – 10 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra. Tas ir dibināts 1922.gadā. Tā 15 hektāru lielajā teritorijā ir siltumnīcas un āra kolekcijas ar aptuveni 6000 dažādu augu. 

Tā ir viena no iecienītākajām atpūtas vietām Rīgā – lēnā gaitā var izstaigāt dārza kompakto, taču informatīvi piesātināto teritoriju, iepazīties ar augiem no visas pasaules, aplūkot Augu māju, Acāliju mājas un Tropu tauriņu mājas iemītniekus, kā arī vienkārši baudīt dabu pašā pilsētas dzīves epicentrā. Sev interesējošo atradīs gan dārzkopības mīļotāji, gan botānikas interesenti, gan tie, kuri vēlas pavadīt laiku skaistā un koptā vidē, pie viena arī uzzinot ko jaunu.

Botāniskā dārza kolekcija ir plaša un rūpīgi veidota – var iepazīties ar aizsargājamo augu, ārstniecības augu un Latvijas indīgo augu kolekcijām. Vairums koku un krūmu dendrārijā nav raksturīgi Latvijas florai, piemēram, burvjulazdas, ciedri, ceriņi, valrieksti, ginki, zīdkoki, rozes, korķakoki un ēdamās kastaņas. Dārzā ir aplūkojama bagātīga ziemciešu, liliju, dāliju, zāļveida ziemciešu un citu krāšņumaugu kolekcija. Īpašā ekspozīcijā var iepazīties ar purva augiem, kā arī dažādām sūnām un ķērpjiem. Augu mājās ir aplūkojami dažādi tropu un subtropu augi, kā arī dažādi tuksnešu augi, tajā skaitā – kaktusi.

Adrese: Kandavas iela 2, Rīga, LV-1083
Tālrunis: +371 26319560
Mājaslapa: www.botanika.lu.lvwww.liveriga.com
E-pasts: info.darzs@lu.lv
GPS koordinātes: 56.9511773, 24.057702

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)