Banner 980x90

Vērmanes dārzs

Vērmanes dārzs ir viens no krāšņākajiem Rīgas parkiem – uz neskaitāmajiem soliņiem ik dienu atpūšas rīdzinieki un pilsētas viesi, vēsturiskajā estrādē pulcējas šahisti un notiek dažādi koncerti, savukārt bērnus priecē labiekārtots rotaļu laukums.

Vērmanes dārzs atrodas Rīgas centrā starp Tērbatas, Elizabetes, Krišjāņa Barona un Merķeļa ielām. Tas ir otrs vecākais parks Rīgā un izveidots par ziedojumiem 19.gadsimta sākumā. Vārdu parks ieguvis no dāsnākās ziedotājas Annas Ģertrūdes Vērmanes (Anna Gertrud Wöhrmann, dzimusi Ebel, 1750.-1827), kura parkam atvēlēja savu zemes gabalu un ievērojamu naudas summu. Viņai parkā uzstādīts piemineklis. Parkā aplūkojamas dažādas skulptūras – apmeklētājus priecē krāšņā strūklaka, kurā attēloti četri gadalaiki, majestātiski slejas akmens lauvas, uzstādīts piemineklis latviešu tautas mutvārdu daiļrades apkopotājam Krišjānim Baronam, savukārt parka ārpusē pret žogu atslējies bronzas dendijs – piemineklis ekstravagantajam latviešu māksliniekam un grafiķim Kārlim Padegam. Tumšajā sezonā Vērmanes dārzs kļūst par pasaku valstību – tajā tiek iedegtas krāšņas gaismas, slejas milzu sniegavīri un skan mūzika. Elizabetes ielas pusē slejas koka estrāde. Dienā to iecienījuši šahisti, kas šai spēlei nododas ar apskaužamu aizrautību un ir gatavi savā pulciņā pieņemt visus interesentus. Savukārt svētku dienās estrādē notiek dažādi koncerti, uzstājas deju kolektīvi. Pēc pastaigas pa Vērmanes dārzu var atvilkt elpu mājīgā tējas namiņā, vai arī doties uz kādu no restorāniem un naktsklubiem, kas izvietoti vēsturiskajā restorāna namā.

Adrese: Tērbatas iela 2D, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Tālrunis: +371 67037900
Mājaslapa: www.liveriga.com
E-pasts: info@rigatic.lv
GPS koordinātes: 56.9516031, 24.1165306

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)