Banner 980x90

11. novembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks svinēta Mārtiņdiena

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 11. novembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 ar jautru Mārtiņu masku gājienu un dažādām radošām darbnīcām tiks svinēta Mārtiņdiena, uz kuru aicināts ikviens interesents.

Apmeklētāji tiks gaidīti, ierodamies maskās, bet būs iespēja tās pašiem darināt arī uz vietas. Jau no pulksten 10.00 būs iespēja arī iegādāties zemnieku sarūpētos gardumus.

Mārtiņi Saules gada ritā iezīmē pusceļu no Miķeļiem līdz Ziemassvētkiem. Atbilstoši gadalaiku un zemnieka darba dzīves ritējumam Mārtiņi noslēdz rudens lauku darbus un atver vārtus ziemai. Tas nozīmē, ka saimniecībā zemei bija jābūt apartai, beidzās ganu un pieguļas laiks, gatavojot krājumus ziemai, tika kauti lopi, bet labība noglabāta klēts apcirkņos.

Mārtiņu masku gājienu vadīs folkloras kopas “Tarkšķi” un “Ceiruleits”, dziedās koris “Mārtiņbērni”, ansamblis “Stiprās sievas” un bērnu studija “Tev un man”, būs spēles ar “Rīgas Dančiem”, izjādes ar zirgu un dažādas radošās darbnīcas.

Mārtiņdienas svinību programmu meklē ŠEIT!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)