Banner 980x90

3 noderīgi padomi darba meklētājiem

Darbam ir liela nozīme mūsu dzīvē – tas ir ne tikai izdzīvošanas pamats, bet arī veids, kā īstenojam savu potenciālu un jūtam gandarījumu. Darbā pavadām lielu daļu sava laika, tādēļ ir svarīgi, lai nodarbošanās nestu ne tikai naudas līdzekļus, bet arī prieku. Katram ir sava izpratne par to, kas ir labs darbs, tādēļ, pirms tiek skatīti sludinājumi un apsvērtas iespējas, ir jādefinē, ko tieši vēlaties. 

Ko ņemt vērā, lai darba meklējumi veiktos labāk? Par to vairāk raksta turpinājumā! 

Intereses un stiprās puses 

Kā jau tas tika minēts iepriekš, svarīgi ir izvērtēt gan savas intereses, gan stiprās puses. 

  • Padomājiet, kāds darbs jums sniegtu prieku.
  • Ko labprāt darītu pat tad, ja jums par to nemaksātu? 

Būtiski ir arī apzināties savas stiprās puses un talantus. Ja grūti to novērtēt pašam, jautājiet saviem ģimenes locekļiem un draugiem, lai viņi pastāsta savus novērojumus par jums. 

Vēlamais atalgojums un citas prasības

Nenoliedzami, svarīgs aspekts ir arī atalgojums. Nosakiet, kāda ir vēlamā alga, ko gribat saņemt par savu darbu, tomēr esiet reāls un pieņemiet faktus – to, kāds ir vidējais atalgojums Jūsu izvēlētajā sfērā. 

Nav vajadzīgs novērtēt sevi par zemu, tomēr ir jārēķinās ar situāciju, ka atalgojums tomēr var būt mazāks, nekā sākumā esat gribējuši. Taču labā ziņa ir tā, ka, ieguldot savā attīstībā un apzinīgi darot savu darbu, arī jūsu alga var palielināties. 

Pirms tiek skatīti darba sludinājumi, ir jāizvērtē arī citas prasības attiecībā uz nodarbošanos. 

  • Vai vēlaties pilnas vai daļējas slodzes darbu?
  • Cik nozīmīga ir darba vietas atrašanās vieta?
  • Vai jums svarīgas izaugsmes iespējas, apdrošināšana un citi bonusi? 

Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs vienkāršāk atlasīt interesējošās vakances. 

Izaugsme 

Domājot par jaunu darbu, apskatot pieejamās vakances, iespējams, sapratīsiet, kādas tieši prasmes ir nepieciešams uzlabot, lai iegūtu ne tikai savu sapņu darbu, bet arī vēlamo atalgojumu. 

Mūsdienās ir daudz apmācību iespēju – kursi, semināri, meistarklases. Tāpat ļoti daudz iespējams apgūt arī pašmācības ceļā. 

Izvērtējiet savas stiprās puses un vēlmes, lai iegūtu sapņu darbu! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)