Banner 980x90

4 iemesli iegādāties vasaras riepas savlaicīgi

Automobiļu jomā ir ļoti svarīgi neatlikt remontdarbus, riepu maiņu utt., kas var ietekmēt vadītāja un apkārtējo cilvēku drošību. Liela nozīme ir arī plānošanai šajā jomā, kas tieši attiecas uz riepu nomaiņu. Savlaicīgai vasaras riepu iegādei un nomaiņai ir daudz priekšrocību, piemēram, laika, naudas un nervu taupīšana. Šajā rakstā apskatīsim, kāpēc par vasaras riepu iegādi būtu jādomā jau savlaicīgi, kādas ir izvēles un iegādes procesa īpatnības, kā arī priekšrocības, ko tas var sniegt auto īpašniekiem.

1. Laika taupīšana

Laikus iegādājoties vasaras riepas, jūs ietaupīsiet arī laiku. Jums izdosies izvairīties no garajām rindām un gaidīšanas veikalos un autoservisos, kā arī no iespējamas kavēšanās preču trūkuma dēļ. Tas arī dod jums vairāk laika riepu izvēlei un uzstādīšanai pirms sezonas sākuma.

2. Naudas taupīšana

Savlaicīgi iegādājoties labas vasaras riepas, jūs varat ietaupīt diezgan daudz naudas. Nereti veikali un autoservisi piedāvā sezonas atlaides un īpašos piedāvājumus tiem, kuri riepas iegādājas laikus pirms sezonas sākuma. Tādā veidā jūs varat sajust ievērojamas cenas atšķirības, salīdzinot ar riepu iegādi laikā, kad ir vislielākais pieprasījums.

3. Sezonālais piedāvājums un pieprasījums

Pieprasījums pēc vasaras riepām pieaug, tuvojoties vasaras sākumam. Daudzi auto īpašnieki saprot nepieciešamību nomainīt ziemas riepas pret vasaras riepām, jo temperatūra paaugstinās. Šī iemesla dēļ ievērojami palielinās pieprasījums pēc vasaras riepām, kas var izraisīt krājumu trūkumu un paaugstinātas cenas. Ja vasaras riepas iegādājaties iepriekš, no šādām problēmām varat izvairīties.

4. Drošība uz ceļiem

Vasaras riepas parasti kalpo 3–5 sezonas ar saudzīgu braukšanu un vidējo nobraukumu. Patiesībā nekas neliedz jums vasarā izmantot ziemas riepas bez radzēm. Taču praksē auto īpašniekiem, kuri izlems turpināt lietot ziemas riepas arī vasarā, nāksies saskarties ar nopietnām problēmām. Šeit ir daži no tiem:

  • slikta vadāmība un garš bremzēšanas attālums: Augstās temperatūras dēļ ziemas riepas, kas sākotnēji paredzētas izturēt aukstā temperatūrā un sniegu, kļūst pārāk mīkstas. Tas var izraisīt garāku bremzēšanas ceļu un sliktāku transportlīdzekļa vadāmību;
  • nodilums un novecošanās: ziemas riepas parasti ir smagākas, un tām ir atšķirīgs protektors, tāpēc tās ir mazāk piemērotas lietošanai siltā laikā. Tāpēc vasarā tās nolietojas ātrāk, kā rezultātā palielinās riepu maiņas izmaksas;
  • palielināts degvielas patēriņš: ziemas riepas rada papildu pretestību uz ceļa, kas galu galā palielina transportlīdzekļa degvielas patēriņu.

Tālāk pastāstīsim, kā saprast, kad vasaras riepas vairs nav piemērotas lietošanai:

  • neparastas vibrācijas vai troksnis: ja braukšanas laikā pamanāt neparastas vibrācijas vai troksni, iespējams, riepai ir nevienmērīgs nodilums vai ir radusies cita problēma. Tas var izraisīt sliktu saķeri un citu transportlīdzekļa daļu nodilumu;
  • nepietiekams protektora dziļums: saskaņā ar CSDD noteikumiem atlikušais protektora dziļums nedrīkst būt mazāks par 1,6 mm. Tomēr pat tad, ja atlikums ir mazāks par 3 mm, saķere un vadāmība var pasliktināties. Protektora stāvokli var pārbaudīt, izmantojot mērinstrumentus, vai novērtēt vizuāli, izmantojot īpašus indikatorus;
  • mehāniski bojājumi: karkasa deformācija, izspiedumi, plaisas vai iegriezumi – visas šīs pazīmes liecina, ka riepa ir bojāta un to vairs nevar izmantot.

Protams, savlaicīga plānošana vasaras riepu iegādei auto īpašniekiem sniedz daudz priekšrocību. Kā jau minējām iepriekš, savlaicīga iegāde vasaras riepu un izvēle ļauj autovadītājiem izvairīties no stresa un neērtībām, kas saistītas ar pieprasījuma un cenu pieaugumu, kā arī nodrošina drošību un komfortu braukšanas laikā. 

 

Negaidiet līdz pēdējam brīdim, lai nomainītu riepas – plānojiet uz priekšu un izbaudiet braukšanu bez raizēm visas vasaras garumā!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)