Banner 980x90

5 veidi, kā lietderīgi utilizēt Lieldienu olu iepakojumu

Foto: Freepik.com/freepik
Foto: Freepik.com/freepik

Olu krāsošana Lieldienās ir neatņemama svētku tradīcija, kas sagādā priekus kā lieliem, tā maziem. Taču tās rezultātā rodas daudz tukšu olu kastīšu un brešu, kas nav īsti piemērotas atkārtotai lietderīgai pārstrādei otrreizējās izejvielās. Kā rast lietderīgu pielietojumu tukšajām olu kastītēm, iesaka “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Pagatavo dāvanas draugiem

 

Tukšās kartona olu kastītes var sagriezt vairākās daļās, tajās iebērt zemi un bagātīgi pievienot kressalātu vai citu ātraudzīgu zaļumu sēklas. Mitrinot augsni un turot siltā vietā, šādi var līdz svētkiem paspēt izdiedzēt mikrosalātu pušķīšus, ko dāvināt tuviniekiem Lieldienās vai piegriezt uz sviestmaizēm pašu galdam.

Liekās kastes atdod mājputnu audzētājiem

 

Pirms izmest, lietām ir vērts dot otru iespēju tapt izmantotām atkārtoti. Tukšās olu kastes var sakrāt lielākā daudzumā un atdot mājputnu audzētājiem olu iesaiņošanai. Ja nav zināms neviens putnkopis, tad sociālajos tīklos ir virkne lietu apmaiņu grupu, kur šīs kastītes noteikti atradīs sev jaunus saimniekus.

Dēstu kastītes, kuras var stādīt dārzā

 

Tukšās kartona olu kastes ir lieliski piemērotas dažādu dārza augu un ziedu diedzēšanai un stādu audzēšanai. Sagriežot kastīti pa rūtiņām, var iegūt atsevišķus miniatūrus dēstu podiņus, kurus pēc tam varēs iestādīt dārzā vai balkona kastē, neizņemot augus no tiem ārā.

Var arī šķirot

 

Tukšās kartona vai plastmasas olu kastītes teorētiski klasificējas kā izlietotais iepakojums. Taču tās tiek gatavotas no ļoti daudz reižu pārstrādātām otrreizējām izejvielām, tāpēc vēl vienai pārstrādei tās vairs nebūs lietderīgi piemērotas. Ja iemetīsi tās dalītās vākšanas konteinerā vieglajam iepakojumam, neko sliktu nebūsi izdarījis, jo tās visticamāk nonāk reģenerācijā. Taču vari būt drošs, ka šīs kastītes jau savu labo darbu vides labā ir paveikušas, un centieni pārstrādāt tās atkārtoti nebūs patērēto resursu vērti.

Olu bretes skaņas izolācijai

 

Iekārtot mājas skaņu ierakstu studiju sociālo tīklu video filmēšanai var pavisam vienkārši, skaņas izolācijai pie sienas stiprinot kartona olu bretes. Tās var gaumīgi nokrāsot interjera krāsās, vai arī atstāt nekrāsotas, dabiskāka efekta iegūšanai.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)