Banner 980x90

8 unikālas un pārbaudītas vietas, uz kurām doties klases ekskursijā

Katram jaunietim ir nepieciešamas zināšanas un izpratne par pasauli, kurā mēs dzīvojam, tostarp par dažādām vērtībām un kultūru. Attīstoties mūsu redzējumam par to, kā bērni apgūst zināšanas, ir kļuvis skaidrs, ka mācīšanās bagātināsies, ja skolēni un skolotāji dosies ārpus klases un izmantos mūsu kopienu cilvēkus, kultūru un dabu, lai iegūtu jaunu informāciju un pieredzi. Kad ir sajūta, ka esat redzējuši un piedzīvojuši jau visu, izlemt, kur doties klases ekskursijā, var būt grūti, taču Latvija piedāvā dažādas skolēnu ekskursijas iespējas, tāpēc turpiniet lasīt, lai uzzinātu vairāk par šīm vietām un aktivitātēm!

Iemesli, kāpēc skolēniem vajadzētu mācīties ārpus klases

Klases ekskursija ir viens no veidiem, kā jauniešiem apgūt papildu prasmes un labāk iepazīt pasauli. Visas ārpus klases aktivitātes veicina pašcieņas, pašapziņas un patstāvības attīstību. Tās arī sniedz jauniešiem iespēju satikt un iegūt jaunus draugus, vienlaikus paplašinot savu redzesloku un zināšanas. Tas ir mūsdienīgs veids, kā palīdzēt jauniešiem apgūt vielu daudz interesantākā un saistošākā veidā.

 

Foto: unsplash.com

Lūk, daži no iemesliem, kāpēc skolēnu ekskursijas ir tik vērtīgs ārpusskolas mācību rīks:

 1. skolēni mācās dažādos veidos – tradicionālā mācīšanās klasē ne vienmēr ir vispiemērotākā visiem;
 2. skolēni var attīstīt atbildības sajūtu ārpus klases, dodot viņiem iespēju apgūto praktiski izmantot citās ikdienas dzīves jomās;
 3. var palīdzēt attīstīt bērnos pašcieņu, pašapziņu un ticību sev;
 4. skolēni apgūto var pielietot praksē, piemēram, rēķinot naudu, lai samaksātu par uzkodām veikalā vai lai iegādātos suvenīrus uz mājām;
 5. lai raisītu skolēnos interesi par mācību priekšmetiem, kas skolā, iespējams, nav iedvesmojuši vai radījuši baiļu izjūtu;
 6. skolotāji var redzēt, kā viņu audzēkņi apgūst un uztver pasauli. Tas var palīdzēt viņiem smelties idejas, ko īstenot savās klasēs.

Klases ekskursija ir notikums, ko bērni gaida ar prieku un sajūsmu. Tie ir kā svētki, kad kopā ar draugiem var darīt ko interesantu. Kur šogad doties ekskursijā? Uzziniet to šī raksta turpinājumā!

Tik daudz iespēju

No pārsteidzošiem atrakciju un piedzīvojumu parkiem līdz dažādām izklaidēm, izstādēm un aizraujošām darbnīcām bērniem un pieaugušajiem – šis aktivitāšu ceļvedis piedāvā unikālas un interesantas pieturas. Tās būs aktuālas gan pirmo klašu skolēniem, gan arī pusaudžiem. Lūk, tālāk rakstā ir aprakstītas dažas vietas, ko apskatīt Latvijā, ja tuvākajā laikā tiek plānota klases ekskursija!

Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs

Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs patiešām ir kā ne no šīs pasaules. Šajā pārsteidzošajā centrā pašlaik tiek īstenoti dažādi projekti, tāpēc skolēnu ekskursijas nolūkos būs iespēja vērot zinātnes sasniegumus reālajā laikā.

Centrs ir lieliska vieta, kur doties visu vecumu grupām, jo īpaši zinātkāriem bērniem ar interesi par STEM jeb dabas zinātņu un tehnoloģiju jomu. Papildus astronomijas centra torņu apskatei apmeklētājiem ir iespēja izpētīt pazemes tuneli. Jums noteikti ir jāiekļauj šī atrakcija savā skolēnu ekskursijas maršrutā!

Rīgas Aviācijas muzejs

Rīgas Aviācijas muzejs ir viens no lielākajiem aviācijas muzejiem Eiropā, kas sniedz iespēju izpētīt un iepazīt visdažādākos gaisa kuģus. Laba klases ekskursija, kuras laikā apvienosiet gan atpūtu un izklaidi, gan arī mācīšanos.

Šajā muzejā atrodas:

 • iznīcinātāji;
 • bumbvedēji;
 • helikopteri;
 • civilās lidmašīnas;
 • planieri un citi gaisa kuģi.

Rīgas Aviācijas muzejs ir iecienīts gan pieaugušo, kuriem patīk lidot, gan bērnu vidū. Redzēt šos lieliskos spēkratus tuvumā ir patiesi pārsteidzoši. Muzeja darba laiks ir ierobežots, tāpēc iepriekš piezvaniet, lai vienotos par skolēnu ekskursijas apmeklējuma laiku!

Padomju slepenais bunkurs

Ikvienam vajadzētu apmeklēt Padomju laika īpaši slepeno objektu “Bunkurs”, jo tā būs izglītojoša un aizraujoša pieredze visām vecuma grupām. Līdz pat 2003. gadam šis bunkurs joprojām atradās slepenā aizsardzībā, taču šobrīd ir pieejams klases ekskursiju un cita veida grupu apmeklējumiem. Bunkurs tika uzbūvēts, lai aizsargātu cilvēkus kodolkara gadījumā.

Padomju slepenais bunkurs Līgatnē tika aprīkots ar nepieciešamajiem materiāliem, lai uzturētu to cilvēku dzīvības, kuri tur slēpjas. Tajā ir viss, sākot no tīra ūdens apgādes avota un beidzot ar bibliotēku. Tas ir patiesi apbrīnojami, ka šis vēstures gabaliņš ir tik labi saglabājies. Skolēnu ekskursijas, kurās iekļautas pusdienas bunkura ēdamzālē, cenas var uzzināt, veicot rezervāciju. 

Gaujas Nacionālais parks

Gaujas Nacionālais parks ir lieliska vieta, kur atpūsties pieaugušajiem un izlietot uzkrāto enerģiju bērniem. Protams, dabas dēļ šī vieta būs arī skolēnu ekskursijas cienīga izklaides lokācija. Izstaigājiet vairākus kilometrus garas pārgājienu takas, izpētiet aizraujošas viduslaiku pilis un baudiet lēkšanu ar gumiju, bobsleju un citas piedzīvojumiem bagātas aktivitātes!

Rīgas Zooloģiskais dārzs un Mežaparks

Rīgas Zooloģiskais dārzs piedāvā dažādas izglītojošas nodarbības un klases ekskursijas, kas aizņem 1 līdz 2 stundas. Nodarbībās un ekskursijās kā interaktīvs mācību līdzeklis tiek izmantoti arī paši dzīvnieki. 

Skolēnu ekskursijas laikā bērniem būs iespēja redzēt aptuveni 470 dzīvnieku sugas, tostarp:

 • ziloņus;
 • pērtiķus;
 • krokodilus;
 • ērgļus;
 • kamieļus;
 • žirafes un čūskas. 

Skaistais zooloģiskais dārzs atrodas mežam līdzīgā vidē blakus ezeram, kas visam piedzīvojumam piešķir relaksējošu dabas elementu, svaigu gaisu un iespēju klases ekskursijas laikā vienlaikus iepazīt gan dzīvniekus, gan dabu. 

 

Foto: unsplash.com

Mežaparks, eleganta Rīgas piepilsēta, kas pilna ar savrupmājām un augstām priedēm, ir milzīgs atpūtas parks ar plašu apskates un aktivitāšu klāstu. Klases ekskursijas laikā bērni var iznomāt skrituļslidas, velosipēdus un izbraukt ar katamarānu pa ezeru. Ir arī atrakciju parks, kas iesaista bērnus videi draudzīgās aktivitātēs.

Tērvetes dabas parks

Rudens ir skolēnu ekskursijas laiks, kad Latvija ietērpjas krāšņākajās krāsās. Tās iedvesmo un uzmundrina pat drūmākajās dienās. Zemgales līdzenums ir mājvieta mežam, kas pilns brīnumu. Tas, protams, ir Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē, ko iecienījušas ģimenes ar bērniem, padarot to par lielisku vietu klases ekskursijai. Annas Brigaderes pasaku valstība "Mazā Anna" Tērvetē jau gandrīz 60 gadus ir bērnu un pieaugušo iecienīts galamērķis.

Dabas parks ir īpašs iedvesmas avots, kas rosina māksliniekus radīt. Tieši šī iedvesma parka māksliniecei Liānai Šulcei uzbūra ideju izcelt pasaulē krāšņo rūķu pilsētiņu “Čiekuri”. 

Tā ir vieta, kur mācās, dara un rosās, tāpēc pilsētiņā ir visdažādākie kvartāli: 

 • pasta kvartāls;
 • divas ēstuves;
 • ceļotāju un zinību kvartāls;
 • audēju;
 • galdnieku un mežsaimnieku kvartāls;
 • dziednieku kvartāls un tirgus laukums. 

Pilsētiņā atrodas arī rūķu pils un sporta laukums, kā arī vecpilsēta. Šī noteikti ir klases ekskursijas cienīga vieta, jo bērni ne tikai uzzinās daudz jauna, bet arī vairākas stundas pavadīs ārā, svaigā gaisā. Ņemiet līdzi visu nepieciešamo piknikam brīvā dabā, lai ieturētu maltīti turpat dabas parka teritorijā. Neaizmirstiet aiz sevis sakopt, visus atkritumus ņemot līdzi!

Leļļu karaļvalsts Preiļos

Brīnuma meklējumos dodieties uz Preiļiem, kur starp Raiņa ielu un Daugavpils bulvāri jūs nokļūsiet pasaku valstībā. Valstība sastāv no miniatūras pils pagalmā, leļļu galerijas un garderobes, kur atradīsiet vairāk nekā 550 greznu sieviešu, bērnu un vīriešu tērpu visos izmēros. Šīs skolēnu ekskursijas aizraus gan mazāko klašu bērnus, gan arī pamatskolēnus.

Atbilstoši aksesuāri, piemēram:

 • parūkas;
 • cepures;
 • cimdi;
 • zobeni;
 • mūzikas instrumenti u.c. palīdzēs jums pārtapt par karali un karalieni, princi un princesi, musketieri vai kurtizāni atkarībā no noskaņojuma.

Fons skolēnu ekskursijas iemūžināšanai būs Preiļu karaļvalsts ainava vai miniatūra pils mājas pagalmā. Sanāks izcilas bildes atmiņām no šī piedzīvojuma. Rezervējiet skolēnu ekskursijas savlaicīgi!

“GUNSnLASERS” aktivitātes

Tā kā aizvien vairāk laika pavadām pie ekrāna un veicam stacionāras aktivitātes, mudināt bērnus iziet ārā, kustēties un nodarboties ar fiziskām aktivitātēm ir svarīgāk nekā jebkad agrāk. Nav noslēpums, ka reizēm ir nepieciešama papildu motivācija, lai bērni labprāt izkustētos un atietu no video spēlēm vai video skatīšanās savā “Tik Tok” kontā.

Klases ekskursija uz izklaides parku “GUNSnLASERS” ir īstā vieta, kur ne tikai pamēģināt un apgūt kaut ko jaunu, bet arī jautri pavadīt laiku ar saviem vienaudžiem. Te bērni varēs no sirds izpriecāties, izkustēties un pavadīt laiku kopā ar saviem klases biedriem.

“GUNSnLASERS” piedāvājumā ir:

 • peintbols;
 • lāzertags;
 • airsoft;
 • virtuālās realitātes telpa;
 • elektrokartingi.

Šīs ir aktivitātes, kas palīdz bērniem attīstīt koordināciju un veiklību, strādāt komandā un pilnveidot stratēģisko domāšanu. Bērniem noteikti patiks, un šī būs TOP klases ekskursija! Lielākā daļa aktivitātes ir piemērotas jau no 7 gadu vecuma, līdz ar to šādas klases ekskursijas ir piemērotas arī pirmklasniekiem.

Skolēnu ekskursijas ir spēcīgs veids, kā nostiprināt mācīšanās iemaņas un apgūt dažādas sociālās prasmes, jo klases ekskursijas laikā gūto pieredzi var tieši saistīt ar reālo pasauli. Sāciet plānot nākamo klases ekskursiju un rezervējiet apmeklējumu “GUNSnLASERS” izklaides un aktīvās atpūtas parkos! Rudenī un pavasarī brīvie datumu aizpildās gana ātri.

“GUNSnLASERS” aktīvās atpūtas centri atrodas Rīgā:

 • Juglā (Mārkalnes ielā 10);
 • Mežaparkā (Viestura prospektā 2);
 • Šampēterī (Šampētera ielā 1).

Lai veiktu rezervāciju, zvaniet pa tālr. 27274646 (spiediet taustiņu 1 un tad atkal 1, pēc tam gaidiet savienojumu ar klientu konsultantu)! Izklaides parks strādā katru dienu – arī brīvdienās un vēlu vakaros.

Ikvienā no parkiem ir iespējams sarīkot ekskursiju gan nelielai grupai, gan klasēm ar lielu bērnu skaitu. Autobusu būs iespējams novietot bezmaksas stāvvietās, kas atrodas izklaides parku teritorijās. Uz aktīvās atpūtas parkiem varat nokļūt arī ar sabiedrisko transportu, braucot gan ar vilcienu, gan trolejbusu, tramvaju un autobusu. Plašāku informāciju skatiet “GUNSnLASERS” mājaslapā vai vaicājiet klientu konsultantam sarunas laikā!

Kamēr bērni izklaidējas un pavada laiku kopā ar instruktoru, skolotājas varēs atpūsties un iedzert kafiju, skatoties kā norit aktivitāte. Plašāku informāciju par skolēnu ekskursiju piedāvājumu lasiet mājaslapā www.gunsnlasers.lv vai zvaniet pa tel. 27274646 un uzdodiet visus sev interesējošos jautājumus!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)