Aicina uz ielīgošanas pasākumiem Rīgā

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sagaidot Līgo svētkus, jau no 15.jūnija Rīgas kalnos, dārzos, parkos, pie kultūras centriem un citviet notiks ielīgošanas pasākumi, tajā skaitā tradicionālais pasākumu cikls "Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos", Zāļu tirgus Doma laukumā un vairāki citi tautas tradīcijās balstīti sarīkojumi ar izrādēm, dejām, dziesmām un rotaļām.

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu koordinatore Sarmīte Baltmane, svētku ieskaņas pasākumi sāksies jau 15.jūnijā, kad no plkst.18.00 līdz 21.00 iedzīvotāji gaidīti Kultūras centra "Ritums" filiālē Laimdotas ielā 42, kur risināsies Jāņu ielīgošanas pasākums "Īsa pamācība līgošanā", darbosies Jāņu labumu tirdziņš un radošās darbnīcas. Apmeklētāji varēs ielīgot kopā ar folkloras kopām "Grodi", "Garataka", "Berendejka", "Lāns", "Laiva", "Vilkači", deju kolektīviem "Rēvele", "Kamolītis", "Bramaņi" un "Zelta sietiņš", sieviešu senioru koriem "Daugavas vanadzes" un "Atvasara" un teātri "Rīgas panomīma". Pasākumu vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi.

Ar Čiekurkalna tirgus aplīgošanu sāksies jau par jauku tradīciju kļuvušais pasākumu cikls "Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos". Čiekurkalna tirgū iedzīvotājus priecēs folkloras kopa "Karikste" no Aizkraukles. Šajā pašā dienā ielīgošana notiks arī Āgenskalnā, Eduarda Smiļģa muzeja dārzā, kur varēs lustēties kopā ar kapelu "Hagenskalna muzikanti" un folkloras kopu "Dandari". 19. jūnijā ielīgošanas pasākumi notiks Grīziņkalna parkā, piedaloties folkloras kopām "Krulla", "Ciguzis", "Zvīgzna" un "Rija" un arī Dzegužkalna estrādē, kur visus kopā aicinās Rīgas Danču klubs. Pasākumu cikls noslēgsies 20. jūnijā ar ielīgošanu Torņkalnā, Ojāra Vācieša muzeja dārzā, kur iedzīvotājus gaidīs pasākuma vadītāji Iveta un Vidvuds Medeņi.

Plašākais ielīgošanas pasākums "Sauli pinu vainagā" 18.jūnijā no plkst.18.00 līdz 23.00 notiks pie Kultūras centra "Imanta" folkloras pazinēju Ivetas un Vidvuda Medeņu vadībā. Grupa "Jauno Jāņu orķestris" un deju kolektīvi rūpēsies par jautru noskaņu, darbosies vainagu pīšanas darbnīca, degs Jāņu ugunskurs, un grupa "Tālbraucēji" aicinās dejotājus uz zaļumballes laukuma.

Jāņu ieskandināšana ar dziesmām un dančiem notiks Bastejkalnā, Ķengaraga parkā, Koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga", Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā, kā arī Kultūras centra "Iļģuciems" un Brīvības gatves 266 pagalmos.

20.jūnijā no plkst.18.00 līdz 20.00 VEF Kultūras pils tautas mākslas kolektīvi pasākumā "Lai līgojam, lai svinam" visus laipni aicina uz Brīvības gatves 266 pagalmu. Programmā dziesmas, dejas un jautras rotaļas.

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā ar kapelas "Kaktu balles muzikanti" un grupas "Tautumeitas" piedalīšanos 21.jūnijā Jāņus ielīgos no plkst.19.00 līdz 22.00.

Zāļu vainagu darbnīca un lietišķās mākslas meistaru amata prasmju demonstrējumi 22.jūnijā no plkst.17.00 līdz 20.00 būs Kultūras centrā "Iļģuciems", bet lustīga dejošana un dziedāšana zaļumballē kopā ar mūziķi Ivaru Auzānu sāksies plkst.18.00 un ilgs līdz plkst.20.00 kultūras centra pagalmā.

Jāņuzāles, gardumi Līgo svētku galdam, lietišķās mākslas izstrādājumi, danči un dziesmas – tas visas dienas garumā no plkst.9.00 līdz 19.00 būs pieejams Doma laukumā, tradicionālajā "Zāļu tirgū".

Ielīgošanas pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Detalizētāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv