Banner 980x90

Aizvadītajā gadā visvairāk lasīta Noras Ikstenas grāmata "Mātes piens"

2016.gads izrādījies īpaši veiksmīgs pašmāju literatūrai. "Jāņa Rozes" grāmatnīcās aizvadītā gada pārdotāko grāmatu saraksts iekļauj lielākoties oriģinālliteratūras darbus. Vispopulārākā izrādījusies rakstnieces Noras Ikstenas grāmata "Mātes piens", pilsētas informācijas portāls Pilseta24 uzzināja "Jāņa Rozes" apgāda interneta vietnē.

Kopumā 2016.gada populārākie latviešu autori ir Nora Ikstena, Juris Rubenis, Armands Puče un Jānis  Porziņģis, Inta Blūma, Māris Bērziņš, Lato Lapsa, Gundega Repše un Vilis Vītols, "Jāņa Rozes" ikmēneša ziņnesim norādījusi "Jānis Roze" sabiedrisko attiecību un reklāmas daļas vadītāja Ilze Veisbārde.

"Jāņa Rozes" grāmatnīcu pārdotāko grāmatu desmitniekā iekļuvis tikai viens ārzemju autora darbs - rakstnieka Dāvida Lāgerkranca slavenās "Millennium" triloģijas turpinājums, skandināvu detektīvs - "Meitene zirnekļa tīklā".

Aizvadītajā gadā interesi lasītāju vidū izraisījušas vēsturiskas ievirzes grāmatas, norādījusi Veisbārde. Gan gada pārdotākā grāmata - Noras Ikstenas "Mātes piens", gan sesto topa vietu ieguvušais Māra Bērziņa romāns "Svina garša", gan Gundegas Repšes grāmata "Bogene", kas ierindojusies saraksta astotajā vietā, ir izdotas izdevniecības "Dienas Grāmata" sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" ietvaros. Sērijā iekļautie latviešu autoru darbi vēsta par dažādiem Latvijas vēstures laika periodiem.

Vēsturisko un politisko procesu interesentus aizrāvusi arī Viļa Vītola grāmata "Pārdomas par Krieviju", kas ierindojusies grāmatu topa desmitajā vietā. Arī Otto Ozola darbs "Neērtās patiesības. Vēstules XXI gs. latvietim" un Tālivalža Margēviča grāmata "Šķērsiela 13. Latvieša dibināts gulags" izrādījušās lasītājiem pa prātam un iekļuvušas 50 aizvadītā gada pārdotāko grāmatu apkopojumā.

Tāpat pagājušajā gadā Latvijas lasītājus interesējušas cilvēku savstarpējās attiecības un pašizaugsme. Topa trešo pozīciju ieņem Jura Rubeņa grāmata "Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss", kas kļuvusi par pārdotāko pagājušā gada grāmatu arī izdevniecības "Zvaigzne ABC" grāmatnīcās, bet Intas Blūmas grāmatas "Latvietes karma" un "Ardievu, karma!" ieņem attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Ne mazāka bijusi lasītāju interese par sabiedrībā pazīstamām personībām. "Kopš  iznākšanas  brīža  pārliecinošas  līdera  pozīcijas  ieņēma  Armanda  Pučes  un  Jāņa  Porziņģa grāmata "Brālis". Zibenīgi izpirkta Alvja Hermaņa "Dienasgrāmata", bet gada nogales dižpārdoklis bija Jūlija Krūmiņa "Iļģuciema pašpuikas stāsts," "Jāņa Rozes" ziņnesī raksta Veisbārde.

Interesanti, ka augstos pārdošanas rādītājus sasniegusī Noras Ikstenas grāmata "Mātes piens" savu popularitāti nav guvusi tikai grāmatnīcās, bet arī bibliotēkās. Lauku bibliotēku atbalsta biedrības (LBAB) apkopotie dati par vislasītākajām grāmatām Latvijas bibliotēkās liecina, ka Noras Ikstenas grāmata "Mātes piens" kļuvusi arī par aizvadītā gada bibliotēkās pieprasītāko oriģinālprozas darbu, ziņo aģentūra LETA.

Kā vēsta izdevniecības "Dienas Grāmata" interneta vietnē pieejamā grāmatas anotācija: "Noras Ikstenas romāns "Mātes piens" aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām un vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem, bet vēstījuma centrā ir 20.gadsimta 70.un 80.gadi. Visu romāna tekstu caurauž atteikšanās - no vīra un tēva, no sapņiem un iecerēm, no darba un uzskatiem, no draugiem un tiem, kurus mīlam. Šajā visu paaudžu sieviešu sāpju ceļā ļoti spēcīgs ir piedošanas motīvs. Tas kopš mazotnes ir nepārtraukts uzdevums meitai, lai turētu pie dzīvības māti, kura apzināti viņai liegusi savu pienu, lai neļautu mantot savas sāpes un izmisumu."

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)