Banner 980x90

ALTA: Tūrisma nozare Latvijā pērn augusi par 5%

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Tūrisma nozare Latvijā pagājušajā gadā piedzīvojusi pieaugumu par 5%, šodien žurnālistiem sacīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Inga Kavaca.

Par to liecina ALTA biedru sniegtie apgrozījuma dati par pagājušo gadu, norādīja Kavaca.

Populārākie galamērķi, ko pagājušajā gadā izvēlējušies ceļotāji no Latvijas, bija Grieķija, Itālija, Francija un Bulgārija.

Kavaca atzīmēja, ka par 5% pērn varētu būt audzis arī uzņemošā segmenta bizness. Arī par to liecina šajā sektorā darbojošos uzņēmumu sniegtā informācija.

Latviju pērn apmeklējuši ceļotāji no Norvēģijas, Dānijas, Vācijas, Somijas, Krievijas, kā arī no Lietuvas un Igaunijas.

Tiesa, Kavaca atzina, ka šie dati, iespējams, vēl mainīsies, kad būs pieejami uzņēmuma gada pārskati, taču patlaban iesniegtie uzņēmumu dati vismaz apstiprina, ka, neskatoties uz to, ka vairāku ceļojumu galamērķu valstīs ir pieaudzis drošības apdraudējums, izejošā tūrisma segmentā pagājušajā gadā ir bijis pieaugums.

ALTA ir profesionāla sabiedriska organizācija, kas izveidota 1991.gadā, apvienojoties tūrisma aģentiem un tūroperatoriem, lai kopīgā darbībā uz līdztiesības pamatiem saskaņā ar likumiem un asociācijas statūtiem izveidotu kopīgu vadības institūciju, kas koordinētu tūrisma aģentu un tūroperatoru darbību, aizstāvētu to intereses un pārstāvētu Latvijas tūrisma biznesu pasaulē.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)