Ar svešvalodām uz "tu"

Foto: Pixabay.com
Foto: Pixabay.com
Tulkošanas birojs Baltic Media jau vairāk nekā 25 gadus darbojas tulkošanas pakalpojumu jomā un piedāvā tulkošanu vairāk nekā 150 valodās, īpaši specializējoties Ziemeļeiropas valodās.

Tulkošanas pakalpojumi ir un būs vieni no pieprasītākajiem visos laikos. Neraugoties uz tehnoloģiju daudzpusīgajām iespējām, nekas nespēj aizstāt cilvēka prasmi pārtulkot tekstu tā, lai tulkojums būtu labskanīgs, saprotams un tulkošanas procesā nezaudētu jēgu. Ne velti ir teiciens "pazudis tulkojumā". Mēs, tulkošanas birojs Baltic Media, jau vairāk nekā 25 gadus darbojamies tulkošanas pakalpojumu jomā un piedāvājam tulkošanu vairāk nekā 150 valodās, īpaši specializējoties Ziemeļeiropas valodās.

Atšķirībā no tiem, kas tulkošanai izmanto mašīntulkošanu, mēs sadarbojamies ar tulkotājiem, jo tikai tulkotāji var atbilstoši noteikt teksta pareizo kontekstu. Mūsu tulkotāji tulko tikai savā dzimtajā valodā un dzīvo valstī, kurā šī valoda ir vai nu valsts valoda, vai sociālajā dzīvē dominējošā valoda. Tas ļauj garantēt teicamu tulkošanas rezultātu. Mūsu priekšrocība ir ilgstoša pieredze darbā ar liela apjoma tulkošanas projektiem, mums ir augstas profesionālās prasības, konkurētspējīgas cenas par kvalitatīvu pakalpojumu, ātra pasūtījumu izpilde un draudzīga sadarbība. 

Dokumentu tulkošana – pieprasītākais pakalpojums
Neraugoties uz piedāvāto pakalpojumu dažādību, nemainīgi pieprasītāko pakalpojumu vidū ir dokumentu tulkojumi, tekstu lokalizācija, juridiskie tulkojumi, tehniskie tulkojumi un mājaslapu tulkošana. 

Attiecībā uz dokumentu tulkošanu mēs piedāvājam vairāk nekā 400 valodu kombinācijās, nodrošinot daudzveidīgu, praktiski jebkura formāta dokumentu tulkošanu, aptverot visdažādākās nozares. Vispirms tulkotājs pārtulko jūsu saturu, pēc tam cits valodnieks to rediģē, un tad mēs veicam teksta korektūru. Mēs nodrošinām arī maketēšanu, lai jūs saņemtu tulkotos failus, kuri izskatās tieši tāpat kā oriģināli.

Tekstu lokalizācija ir teksta vai programmatūras tulkošana jebkurā pasaules valodā, pielāgojot to konkrētās valodas kultūrvidei un ievērojot attiecīgā reģiona vietas īpatnības, tradīcijas un spēkā esošos likums. Tas ir radošs process, kurā iesaistās dažādu jomu speciālisti un kura laikā jebkurš tulkošanai paredzētais materiāls, piemēram, datora programmatūra, uzņēmuma mājaslapa, lietošanas instrukcija vai apraksts, dažādi mārketinga materiāli u.c. tiek pielāgoti lietošanai atbilstošā patēriņa tirgū.

Mūsu ciešā sadarbība ar vairāk nekā 2500 pieredzējušiem un augstu kvalificētiem tulkotājiem visā pasaulē ļauj sniegt labākos juridisko dokumentu tulkošanas pakalpojumus populārākajās valodu kombinācijās. Pēc vajadzības piedāvājam arī zvērinātu tulkotāju veiktus juridisko dokumentu tulkošanas pakalpojumus ar zvērināta notāra apliecinājumu.

Tehnisko tekstu tulkošanā pareiza un precīza terminoloģija ir pats svarīgākais. Pat neliela neprecizitāte var būt par cēloni iekārtu nepareizai lietošanai un pat izraisīt to bojājumus. Mūsu aģentūrai ir visas tehnisko tekstu tulkošanai nepieciešamās zināšanas un resursi, kas varētu jums būt nepieciešami.

Arī mājaslapu tulkošana ir viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem. Mūsu pieredzējušie lingvisti nodrošinās, ka jūsu mājas lapas tulkojums ir atbilstīgs, nodrošina meklētājprogrammas optimizāciju - SEO un ir viegli uztverams lasītājam. Sekmīgs mājas lapas tulkojums palīdzēs jums palielināt apmeklētāju skaitu un piesaistīt vairāk klientu. Tāpēc mājaslapu tulkošana jāveic šīs jomas profesionāļiem: tulkotājiem, redaktoriem un korektoriem, kam mērķa valoda ir dzimtā valoda un kas dzīvo valstī, kurā šajā valodā runā.

Valodu kursi mērķtiecīgajiem
Līdztekus tulkošanas pakalpojumiem mūsu aģentūra piedāvā apgūt svešvalodas mūsu mācību centrā. Kopš 2011. gada Baltic Media Valodu mācību centrs ir Latvijas Republikas Izglītības kvalitātes valsts dienestā reģistrēta mācību iestāde. Valsts izglītības attīstības aģentūra ir reģistrējusi Baltic Media Valodu mācību centra izglītības programmas latviešu, angļu, zviedru, krievu, ķīniešu, japāņu, vācu, spāņu, lietuviešu un citās valodās, kā arī komunikācijā. Jebkurai no minētajām svešvalodām piedāvājam gan grupu apmācības mūsu valodu centrā, gan rīkojam nodarbības uzņēmumiem un piedāvājam individuālas apmācības. 

Angļu valodas kursi Baltic Media Valodu centrā ir pareizā izvēle, ja vēlaties kļūt konkurētspējīgi darba tirgū vai vienkārši justies brīvi angliski runājošā vidē. Angļu valoda ir dzimtā valoda no 309 līdz 400 miljoniem cilvēku, un pēc šī rādītāja angļu valoda ir trešā lielākā valoda pasaulē aiz ķīniešu valodas un spāņu valodas. Tā ir otra izplatītākā valoda pasaulē un bieži tiek izmantota kā starptautiska saziņas valoda.  Lai iemācītos ikdienas sarunās lietotās frāzes, ko parasti vēlas apgūt tūristi, pietiks ar pāris dienām angļu valodas kursos. Taču, ja vēlaties iemācīties angļu rakstīto un runāto valodu pamatīgāk, jāplāno laiks no viena līdz trim gadiem. Lai sasniegtu akadēmisko līmeni, vajadzēs vismaz piecus līdz septiņus gadus.

Vācu valodā galvenokārt runā Vācijā, Austrijā un Šveicē. Arī Lihtenšteinā un Luksemburgā tā vairākumam cilvēku ir dzimtā valoda. Vācu valoda ir populāra svešvaloda skolās, it sevišķi Eiropā, ASV un Japānā. Vācu valodas kursi palīdzēs jums apgūt šo valodu gan, lai sazinātos ceļojumā (tam pietiks ar pāris intensīvas apmācības dienām), gan nopietnākam saziņas līmenim (tad jāmācās vismaz viens līdz trīs gadi vai ilgāk).

Franču valodas kursi noderēs tiem, kas vēlas apgūt skanīgo un eleganto franču valodu. Lielākā daļa cilvēku, kam franču valoda ir dzimtā, dzīvo Francijā. Lielas frančvalodīgo kopienas ir arī Kanādā, Beļģijā, Šveicē, Luksemburgā, Monako un Āfrikas valstīs, kas savulaik bija Francijas kolonijas. Eiropas Savienības dalībvalstīs franču valodu prot 129 miljoni iedzīvotāju. Līdz ar to tā ir trešā populārākā otrā valoda (franču valodu apsteidz tikai angļu un vācu valoda).

Arvien lielāka interese ir par iespējām apgūt spāņu valodu. Spāņu valodas kursi pēdējos gados ir ļoti pieprasīti. Spāņu valoda ir dzimtā valoda gandrīz 400 miljoniem cilvēku. Spāņu valodā runā Spānijā un bijušajās kolonijās, tostarp Centrālamerikā, Dienvidamerikā (izņemot Brazīliju), Ekvatoriālajā Gvinejā un Rietumsahārā, kā arī daļā ASV un dažās Āzijas valstīs. Spāņu valoda ir otrā visizplatītākā valoda pasaulē aiz angļu valodas.

Zviedru valodas kursi lielākoties interesē cilvēkus, kuru darbs saistīts ar Zviedriju vai paredzēta pārcelšanās uz šo valsti. Zviedru valodā runā apmēram 9 miljoni cilvēku, un tā pieder, tā saucamai, lielo valodu grupai. Tā pieder pie Indoeiropiešu valodu saimes ģermāņu valodu grupas, kuras viens no trim atzariem ir ziemeļģermāņu valodas. Ziemeļģermāņu valodas nereti dēvē par ziemeļvalstu valodām  un tās ir dāņu, zviedru un norvēģu. Pāris dienu kursi jums palīdzēs apgūt vienkāršākās saziņas frāzes kā tūristiem, bet padziļinātai apguvei būs nepieciešami viens līdz trīs gadi. 

Lai palīdzētu sev ikvienas svešvalodas apguvē, aicinām līdztekus izmantot attiecīgajā valodā runājošus/rakstošus medijus, skatieties filmas, TV raidījumus, lasiet daiļliteratūru, klausieties dziesmas apgūstamajā svešvalodā. Mēģiniet runāt, lai arī ar kļūdām, bet tās būs tikai sākumā. Lietojiet valodu, un tā pati palīdzēs jums!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)