Arī Tavā mājā ir vajadzīgs putekļu sūcējs – robots

Putekļu sūkšana ir viens no nīstākajiem mājasdarbiem, kāds vispār eksistē. Tas ir garlaicīgs, monotons un nogurdinošs. Turklāt mūsdienās, kad daudzi no mums pastāvīgi kaut kur steidzas, šī nodarbe ir kavēklis, jo aizņem daudz laika. Taču mēs arī vēlamies, lai mūsu mājoklis būtu vienmēr tīrs un kārtīgs. Kā to visu apvienot? Viens no variantiem ir putekļu sūcēja–robota iegāde. 
Tiem, kuri vēl nav iepazinuši šos putekļu sūcējus, der zināt, ka tās ir nelielas, diska formas ierīces, kas palīdz uzkopt māju bez cilvēka klātbūtnes. Šo robotu cenu amplitūda ir visai plaša, piemēram, interneta veikalā 220.lv pieejami putekļu sūcēji-roboti, sākot no 112 līdz pat 500 eiro, lai ikviens varētu atrast savām iespējām un vajadzībām atbilstošu modeli.

Kādēļ ir vērts pirkt putekļu sūcēju robotu?
Ir pietiekami daudz iemeslu, kādēļ pirkt robotu putekļu savākšanai. Lūk, svarīgākie no tiem:
• Nav nepieciešama manuāla vadība. Cilvēkiem, kuriem ir kustību traucējumi vai fiziski ierobežojumi, šis būs ideāls risinājums, kā uzkopt māju. Viss, kas Tev jāizdara, ir jāieslēdz putekļu sūcējs un jāļauj tam darīt savu darbu. Pateicoties ierīcē iebūvētajiem sensoriem, tas patstāvīgi spēj pārvietoties pa telpu, ņemot vērā apkārt esošos šķēršļus. Tiesa, jāņem vērā, ka tas būs jāiztukšo, kad uzpildīsies ar putekļiem, taču kopumā šīs sadzīves tehnikas uzturēšana prasa ļoti maz pūļu. 
• Noder, ja ikdienā esi aizņemts. Liela daļa no mums cenšas paspēt paveikt daudz uzdevumu vienlaicīgi – parūpēties par ģimeni, pelnīt naudu un sakopt mājokli. Tieši tāpēc ir labi, ja mājās atrodas ierīce, kas ievērojami ietaupa laiku, un robots putekļu sūcējs tieši tāds ir. Tev nebūs jāuzmana, kamēr tas strādā – atliks tikai ieslēgt, un varēsi doties savās dienas gaitās, kamēr ierīce pildīs savu programmu. 
• Automātiska pielāgošanās dažādām virsmām. Vairumā mājokļu ir dažādas grīdas virsmas: vienā telpā – paklājs, citur – lamināts, parkets, koka grīda vai pat linolejs un citi materiāli. Daudzi putekļu sūcēji roboti ir aprīkoti ar sensoriem, kas ļauj automātiski noteikti šo virsmu atšķirības un pielāgoties to tīrīšanai. 
• Tīrīšanas iestatījumu pielāgošana. Dažādās telpās grīdu tīrība atšķiras. Piemēram, koridorā, kur notiek aktīvāka pārvietošanās, kā arī atrodas āra apavi, grīdas virsma parasti ir netīrāka, savukārt vannasistabā uz grīdas bieži vien sastopami mati, it īpaši, ja šajā telpā izmantojam spoguli. Un virtuvē uz grīdas nereti sastopamas dažādas drupačas un ēdiena paliekas, kuras nepaspējam uzreiz saslaucīt. Ņemot vērā atšķirīgus tīrības līmeņus un citus aspektus, moderni putekļu sūcēji-roboti pielāgos savu darbību tā, lai bez problēmām tiktu galā arī ar netīrākām telpām. Taču jāņem vērā – jo netīrāka būs grīda, jo vairāk laika aizņems tās uzkopšana. 
• Pašuzlāde. Putekļu sūcēji roboti darbojas ar akumulatoru, tādēļ tiem ik pa laikam ir nepieciešama uzlāde. Pozitīvā ziņa ir tā, ka brīdī, kad ierīce identificē, ka akumulators drīz izlādēsies, tā uzreiz dodas uz uzlādes staciju. Šī stacija atrodas uz grīdas un ir pieslēgta elektrībai. 
• Piekļūst grūti aizsniedzamām vietām. Daudzus mājokļu īpašniekus kaitina tas, ka ar parastajiem putekļu sūcējiem nav iespējams rūpīgi iztīrīt grūti aizsniedzamas vietas, piemēram, zem gultām, skapjiem un citur. Tādēļ prātīga izvēle ir kompakts robots, kurš žigli piekļūs šādām vietām un atbrīvos tās no putekļiem. 

Vai ieintriģējām Tevi? Atvieglo sev izvēli un ienāc interneta veikalā 220.lv. Šeit Tu bez steigas varēsi izpētīt dažādus modeļus, salīdzināt to cenas un parametrus. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu