Banner 980x90

Astoņi laureāti saņēmuši Rīgas kultūras gada balvu “Baltais zvirbulis”

Foto: Austris Auziņš
Foto: Austris Auziņš

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) pasniedzis gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis, pateicoties un izsakot atzinību, par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu. Balvas svinīgā ceremonijā pasniegtas astoņiem laureātiem.

“Rīga ir pilsēta ar bagātu kultūras mantojumu, un ir svarīgi izcelt un lepoties ar mūsu vietējiem talantiem, kuri iegulda milzīgu darbu, lai padarītu galvaspilsētas kultūras notikumus un projektus aizraujošus un iedvesmojošus. Šī balva ir lieliska iespēja pateikt paldies kultūras jomas profesionāļiem par viņu devumu un par to, ka viņi turpina veidot un attīstīt Rīgas kultūru. Šo cilvēku darbs ir ļoti būtisks sabiedrības kultūras un garīgās dzīves veicināšanā,” saka RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora p.i. Ivars Balamovskis.

  Foto: Austris AuziņšFoto: Austris Auziņš

Pasākuma laikā tika demonstrēti jau iepriekš nofilmēti video ar balvu laureātiem, apspriežot jautājumus: vai Rīga nekad nebūs gatava un, ja laureātu darbs būtu jāizsaka dziesmā, kas tā būtu par dziesmu?

Šogad balva tika pasniegta četrās nominācijās. Nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” tika godināta Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas vijoles spēles pedagoģe Regīna Sjakste. Viņa saņēma balvu par nozīmīgu ieguldījumu vijoles spēles pedagoģijā 42 darba gados.

“Balto zvirbuli” nominācijā “Kultūras un kultūrizglītības iestādes darbinieks” pasniedza Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta galvenajai ekspertei bibliotēku jomā Zanei Ramiņai par Rīgas Centrālās bibliotēkas Āgenskalna un Torņakalna filiālbibliotēku telpu funkcionālo plānošanu un piemērošanu lietotāju labsajūtai.

Balvu nominācijā “Amatiermākslas kolektīva vadītājs” saņēma divas laureātes. Balvu par radošiem sasniegumiem un misijas izjūtu darbā ar bērnu un jauniešu vokālo ansambli “Kolibri” ieguva Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” bērnu un jauniešu vokālā ansambļa “Kolibri” vadītāja Inita Malnača. Savukārt balvu šajā nominācijā par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un ģimeņu folkloras studijas “Garataka” 10 gadu jubilejas koncertu “Plostu dārzus darināj’ ” mākslas centrā “Noass” pasniedza Asnatei Rancānei.

Savukārt nominācijā “Sadarbības projekts un sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” balva tika pasniegta mūziķim Ralfam Eilandam un menedžerei Daigai Eilandei par koncerta “Ukrainas brīvībai” ideju, iniciatīvu un radošu garu tā rīkošanā 2022. gada 25. februārī. “Baltais zvirbulis” šajā nominācijā tika piešķirts arī SIA “Kalnciema kvartāls” par Āgenskalna vēsturiskā tirgus pārveidi daudzpusīgā kultūrtelpā, sadarbību ar pašvaldību un apkaimes iedzīvotājiem. Tāpat balvu šajā nominācijā pasniedza arī uzņēmumam SIA “First Service” par projekta “Ziemassvētku gaismas taka” radīšanu Rīgā 2022. gada Ziemassvētkos un biedrībai "Ascendum" par radošu un daudzveidīgu 2022. gada Rīgas vasaras kultūras programmu “Satikšanās vieta pie arkas” Viesturdārzā.

  Foto: Austris AuziņšFoto: Austris Auziņš

Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balva “Baltais zvirbulis” tika pasniegta 19. reizi un mākslinieka Aigara Bikšes veidoto skulptūru jau ir saņēmuši 246 laureāti.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)