Banner 980x90

Auto uzturēšana aukstajos ziemas mēnešos

Ziemai raksturīgie laikapstākļi var negatīvi ietekmēt automašīnu, tādēļ par to ir rūpīgi jārūpējas. Kam pievērst uzmanību gada aukstajā sezonā, lai auto būtu labākajā stāvoklī? Par to vairāk raksta turpinājumā. 

Pārliecinieties par akumulatora stāvokli 

Aukstā laikā var būt problēmas ar automašīnas akumulatora pareizu darbību. Ja plānots garāks brauciens, pirms tam pārbaudiet akumulatora darbību, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem uz ceļa. 

Ja tomēr māc šaubas par šo svarīgo automašīnas elementu, labākā izvēle būs automašīnu un riepu serviss, kur jums varēs veikt diagnostiku. Tādā gadījumā būsiet pilnībā droši par auto stāvokli. 

Pārbaudiet vējstikla stāvokli 

Pārliecinieties, ka vējstiklā nav izveidojušās sīkas plaisas, kas, laikam ejot, var kļūt plašākas. Svarīgi ir arī rūpēties par redzamību, samērojot gaisa temperatūru auto salonā un ārpus tā. 

Pārbaudiet auto gaismas 

Ziemas periodā, kad dienas ir īsākas un saules gaismas ir mazāk, vairāk tiek izmantotas automašīnas gaismas, tādēļ ir svarīgi, lai tās būtu labā darba kārtībā. 

Sekojiet riepu stāvoklim 

Būtisks automašīnas elements ir riepas. No riepu stāvokļa ir atkarīgs braukšanas komforts un drošība uz ceļa, tādēļ svarīgi sekot līdzi, lai auto riepas būtu labā stāvoklī. 

Parūpējieties, lai automašīnai būtu uzstādītas labas ziemas riepas, tām būtu atbilstošs gaisa spiediens, pietiekams protektors un kvalitāte. 

Ziemas riepu izvēle – ko ņemt vērā? 

Ja konstatējat, ka pienācis laiks iegādāties jaunas riepas, drošākā vieta būs uzticama riepu garāža vai serviss, kur pieejams ne vien plašs riepu klāsts, bet arī zinošu speciālistu konsultācijas. 

Ziemas riepas jāizvēlas atbilstoši plānotajiem braukšanas apstākļiem. Piemēram, ja pārsvarā sanāk braukt pa aizputinātiem lauku ceļiem, drošāka izvēle būs radžotas riepas, tomēr jārēķinās, ka tās radīs lielāku trokšņu līmeni, braucot pa pilsētas ceļiem. Savukārt skarbākiem laikapstākļiem pilsētā īstā izvēle ir skandināvu tipa riepas. Eiropas tipa riepas vairāk paredzētas siltākām ziemām. 

 

Labas riepas Rīgā atradīsiet servisā “Riepu Garāža”. Izvēlei gan mazlietotas, gan jaunas riepas dažādām vajadzībām. Vajadzības gadījumā iespējams arī iegādāties riepas pa vienai. Servisa piedāvājumā arī tādi pakalpojumi kā riepu balansēšana un riepu montāža. Pieejami ir arī lietie diski. Plašāku informāciju atradīsiet riepu servisa interneta vietnē www.riepugaraza.lv. Ieskatieties un izvēlieties labas riepas no uzticamiem ražotājiem! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)