Banner 980x90

Balvu "Gada investors" saņem "ZGI Capital" un Anatolijs Prohorovs

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ceremonijā "Gada investors '16" apbalvoti pagājušā gada sekmīgākie investori par ieguldījumu investīciju veicināšanā Latvijā.

Juridisko personu segmentā balvu "Gada investīcija" saņēma fondu vadības uzņēmums "ZGI Capital" par investīciju mobilo maksājumu pakalpojumu uzņēmumā "Mobilly". Savukārt privātpersonu segmentā balvu "Gada investors" saņēma Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA asociētā profesora un uzņēmuma "Proks Capital" valdes priekšsēdētāja Anatolija Prohorova ieguldījums mūzikas un skaņas tehnoloģiju uzņēmumā "Sonarworks". Prohorovs saņēma arī apbalvojumu "Gada nozares atbalstītājs" juridisko personu sektorā.

Apbalvojumu "Gada finanšu konsultants" saņēma auditorkompānija "Ernst &Young Baltic" par konsultācijām investīciju fondam "Marguerite" par uzņēmuma AS "Latvijas Gāze" 28,97% akciju iegādi.

Savukārt balvu "Gada juridiskais konsultants" saņēma zvērinātu advokātu birojs "Cobalt" par konsultācijām investīciju fondam "Marguerite" saistībā ar "Latvijas Gāzes" akciju iegādi, par konsultācijām Austrijas riska kapitāla uzņēmumam "AMIC Energy Management GmbH" 100% degvielas uzpildes staciju operatora "LUKoil Baltija R" daļu iegādē un par konsultācijām Igaunijas riska kapitāla uzņēmumam "Koha Capital" par investīcijām Latvijas jaunuzņēmumā "Giraffe360".

Privātpersonu segmentā balvu par investīciju ar lielāko atdevi "Gada ienesīgākā investīcija" saņēma Jevgēnijs Roščins par ieguldījumu projektā "Tooth Fairy’s Tools", kas izstrādā inovatīvus risinājumus darbam zobārstniecības jomā.

Balvu "Gada videi draudzīgākā investīcija" saņēmis Ģirts Cēlājs par investīciju elektrokartingu ražošanas un kartadromu attīstības projektā "Blue Shock Race".

Balvu "Gada nozares atbalstītājs" saņēma Rīgas Tehniskā universitāte par atbalstu jaunuzņēmumu vadības izglītošanā un prototipu izgatavošanā, kā arī izgudrojumu komercializācijas veicināšanā.

Balvas "Gada investors" tradīcija sākta 2015.gadā, sadarbojoties Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijai (LVCA) un biedrībai "Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls" (LatBAN). Iniciatīvas mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu.

LVCA valdes priekšsēdētājs Edgars Pīgoznis atzīst, ka 2016.gads privātā un riska kapitāla nozarē bijis produktīvs - LVCA biedri veikuši vairāk nekā 50 investīciju, sniedzot vairāk nekā 15 miljonu eiro finansiālo atbalstu dažādu nozaru uzņēmumiem. Viņš uzsver, ka investīciju nozarē svarīga loma ir arī citu tirgus profesionālo dalībnieku - juristu un finanšu speciālistu - ieguldījumam. Tas ir kopdarbs, kā rezultātā Latvijas investīciju vide aug un attīstās.

Savukārt LatBAN valdes loceklis Juris Birznieks aicina apzināties, ka investīciju saņemšana ir tikai pirmais solis ceļā uz projekta attīstību un iespēju biznesam kļūt par veiksmes stāstu.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) atzīst, ka bez gudrā jeb riska kapitāla nav iedomājama moderna un inovatīva ekonomika, savukārt bez biznesa eņģeļu investīcijām nav iedomājama veselīga inovāciju ekosistēmas attīstība. Riska kapitāls jeb gudrā nauda ir iespēja uzņēmējiem ne tikai saņemt papildu investīcijas, bet iegūt arī pieredzes bagātu ekspertu padomus ideju īstenošanai. Savukārt biznesa eņģeļi ir kā jauna pavasara vēstneši, salīdzina ministrs, atzīmējot, ka biznesa eņģeļu intuīcija, zināšanas un drosme kāpina valsts eksporta potenciālu, kas ir drošākais valsts tautsaimniecības ceļš augšup.

Ar visiem "Gada investors ’16" balvas pretendentiem privāto un juridisko personu sektoros iespējams iepazīties interneta vietnē "www.gadainvestors.lv".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)