Birojam nepieciešamā datortehnika – kam pievērst uzmanību?

Darba efektivitāti nosaka daudzi faktori. Viens no tiem ir kvalitatīva un ergonomiska biroja tehnikas aprīkojuma izvēle. Pat nelielos birojos darba procesa uzlabošanai tiek rīkotas sapulces un apmācības, kurās ir svarīgi nepieciešamo informāciju demonstrēt uz ekrāna, lai visi klātesošie varētu to redzēt un vieglāk uztvert.

Vislabākais veids, kā to īstenot, ir multimediju projektora, tautā saukta par video projektoru, iegāde un, protams, konferenču jeb apmācību zāles iekārtošana. Vislabāk izvēlēties ergonomiskas mēbeles, lai apmācību laikā darbinieki un lektori justos ērti un ātri nenogurtu. Kāds tehniskais aprīkojums vajadzīgs, lai process noritētu veiksmīgi?

Datora izvēle
Protams, tas ir labs dators! Tas var būt gan portatīvais, gan arī stacionārais dators. Galvenais, lai tas ir jaudīgs un ar lielu veiktspēju. Vēlams izvēlēties jaunākās paaudzes modeli. 

Projektora izvēle
Var teikt, ka video projektori ir universāli, jo pie tiem iespējams pieslēgt datu avotus, kas ir datori, darba stacijas un atmiņas kartes, kā arī video signāla avotus. Jaunāko multimediju projektoru daudzveidība ir ļoti plaša, tādēļ aplūkosim dažus  tehniskos parametrus, kam nepieciešams pievērst uzmanību. 

Biroju projektori ir funkcionāli un universāli to lietošanā, tos var izmantot gan semināru un apmācību materiālu informācijas vizualizēšanai, gan izmantot viena biroja dažādās telpās. Pēdējā laikā ir tendence iegādāties bezvadu projektorus, kas informāciju no datora pārraida ar bezvadu tehnoloģijas palīdzību. To priekšrocība – video projektoram ir iespējams pieslēgt vairākus datorus.

Maksimāla izšķirtspēja
Šis ir ļoti svarīgs tehniskais parametrs attēlu demonstrēšanai. Skaidrs, ka jebkuru informāciju vieglāk uztvert, ja tā tiek parādīta skaidri un detalizēti. Video projektoru izšķirtspēja ir orientēta uz datoru videostandartiem, tādēļ lielāka maksimālā izšķirtspēja nodrošina labāku attēla kvalitāti.

Veikalu piedāvājumā atradīsiet projektorus ar dažādu maksimālo izšķirtspēju, sākot no 1024x768 pikseļu klases izšķirtspējas līdz pat 3840x2160 izšķirtspējai. 

Izvērtējot multimediju projektora izšķirtspēju, der padomāt vienu solīti uz priekšu un izvēlēties projektoru ar augstākas kvalitātes izšķirtspēju. Tas nekas, ja pagaidām birojam pietiktu ar vienkāršāku ierīci, bet, attīstoties datortehnikai un videostandartiem, pēc neilga laika tas var izrādīties jaunajām tehnoloģijām nepiemērots. Jāatceras, ka projektors ar augstāku izšķirtspēju demonstrēs jebkuru informāciju.

Vadības līdzekļi
Katrs, kurš kaut reizi ir publiski uzstājies ar prezentāciju, zina, ka vieglākais vadības līdzeklis ir tālvadības pults. Ir ļoti neērti, ja jāstaigā šurpu turpu, lai pārslēgtu nākamo slaidu. Tādēļ izpētiet modeļa tehnisko informāciju un izvērtējiet vadības līdzekļu piemērotību.

Projektora papildu funkcijas
Daudzas papildu funkcijas padara video projektora izmantošanu īpaši ērtu, piemēram, Stop kadrs, kas ļauj padarīt neredzamu projektora pārslēgšanu starp dažādiem avotiem. Savukārt funkcija "tukšais ekrāns" lieliski palīdz informācijas uztveršanas nodrošināšanai, pārslēdzot klausītāju uzmanību no ekrāna uz runātāju.

Detalizētas informācijas uzsvēršanai lieliski piemērota ir funkcija – marķieris, ar kuru var apzīmēt konkrētu attēla apgabalu. Ir vēl daudz citu papildu funkciju, kas tiek norādītas tehniskajā specifikācijā, tādēļ izvērtējiet to nepieciešamību.

Printera izvēle
Birojā nevar iztikt arī bez printera, tādēļ tā izvēle jāveic sevišķi rūpīgi. Vislabāk izvēlēties lāzera printeri, kas, salīdzinot ar tintes printeri, noteikti ir ekonomiskāks. Tāpat ir jāizvērtē printera funkcijas.

Biroja vajadzībām vislabāk derēs daudzfunkcionāla iekārta, kas ne tikai spēs izdrukāt lielu daudzumu dokumentu, bet sniegs arī skenēšanas un kopēšanas iespējas. Ja birojs ir neliels, tad labāk izvēlēties pēc principa – viens, bet labs!

Kā viena no funkcijām, kas noteikti ir nepieciešama, ir automātiskā abpusējā drukāšana. To nodrošinās ikviens Canon printeris – daudzfunkcionālā iekārta. 

Kvalitatīva biroja tehnika interneta veikalā 220.lv
Interneta veikalā 220.lv atradīsiet visu nepieciešamo, lai aprīkotu konferences telpu un padarītu to ērtu un funkcionālu. Tās ir ergonomiskas biroja mēbeles, datori un printeri, video projektori, sienas ekrāni un interaktīvās tāfeles. Padomājiet arī par datortehnikai nepieciešamajiem piederumiem – kārtridžiem, papīru un citām nepieciešamajām lietām. Pieejami arī dažādi aksesuāri biroja darba nodrošināšanai. 

Plašais biroja tehnikas piedāvājums ļauj izvēlēties dažādu zīmolu preces par pieņemamām cenām. Ieskatieties un izvēlieties visu vajadzīgo vienā interneta vietnē! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu