Bondara un Pūces kopējais saraksts dažas nedēļas pēc paziņojuma cīnīties par varu Rīgā gūst 6,1% rīdzinieku atbalstu

Foto: Paula Čurkste/ LETA
Foto: Paula Čurkste/ LETA

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas "Latvijas attīstībai" (LA) kopējais saraksts dažas nedēļas pēc paziņojuma cīnīties par varu Rīgā pašvaldību vēlēšanās varētu gūt 6,1% rīdzinieku atbalstu, liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Kā šovakar vēstīja LTV, februārī veiktajā aptaujā par to, kā Rīgas iedzīvotāji būtu gatavi balsot, ja pašvaldību vēlēšanas notiktu jau rīt, vislielāko atbalstu būtu saglabājusi partiju "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" apvienība - par to būtu gatavi balsot 43,3% vēlētāju.

Politisko partiju popularitātes Rīgā reitingā "Saskaņai" seko nacionālā apvienība "Visu Latvijai - Tēvzemei un brīvībai/LNNK", par kuru būtu gatavi balsot 7,8% vēlētāju.

Aptuveni mēnesi pēc LRA līdera, Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara un LA priekšsēdētāja Jura Pūces paziņojuma par viņu vadīto politisko spēku gatavību startēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā kopīgā sarakstā, par viņiem būtu gatavi balsot 6,1% vēlētāju. Šo partiju apvienībai izdotos apsteigt gan "Vienotību", par kuru balsotu 5,4% vēlētāju, gan arī Zaļo un zemnieku savienību, kas varētu saņemt 5% vēlētāju atbalstu.

Parlamentārieša Artusa Kaimiņa partija "KPV LV" Rīgā varētu iegūt 3,9% vēlētāju balsis, bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna partija "Latvijas konservatīvā partija" varētu sagaidīt 1,9% vēlētāju balsis, partija "No sirds Latvijai" - 1,5%, bet Latvijas Krievu savienība varētu cerēt uz 0,5% vēlētāju balstu.

Aptaujas veikšanas laikā par startu Rīgas pašvaldības vēlēšanās vēl nebija paziņojusi bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbiniece Juta Strīķe, līdz ar viņas ietekme uz vēlētāju balsu sadalījumu aptaujā netika vērtēta..

Aptaujā noskaidrots, ka gandrīz 16% iedzīvotāju vēl nav izlēmuši, par ko atdot savu balsi, savukārt 8,6% vēlētāju atzina, ka vēlēšanās piedalīties neplāno.