Banner 980x90

Bondars: VID necīnās ar lielajiem nodokļu krāpniekiem, bet soda mazos uzņēmumus

Mārtiņš Bondars/ Foto: Ieva Čīka/ LETA
Mārtiņš Bondars/ Foto: Ieva Čīka/ LETA
Valsts ieņēmumu dienests (VID) necīnās ar lielajiem nodokļu krāpniekiem, bet soda mazos uzņēmumus, jo tā ir vieglāk, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars.

Viņaprāt, VID skaidri redz, kuri ir tie uzņēmumi, kas darbojas ar noteiktu mērķi. Dienestam vajadzētu pateikt šādiem uzņēmumiem, ka tiem jāatdod valstij nesamaksātie nodokļi, pretējā gadījumā sekos liela pārbaude un krāpnieki tiks piespiesti to darīt.

Taču VID to nedarot, jo esot vieglāk sodīt mazos uzņēmumus. Politiķis uzskata, ka dienestam nepietiek kompetences un tas nav gatavs gatavs šādai cīņai.

Turklāt, VID inspektori esot jāmotivē atbalstīt uzņēmumus, piemēram, ja teritorijā, kurā darbojas attiecīgais inspektors, palielinās uzņēmumu skaits, palielinās darbinieku skaits, pieaug iekasēto nodokļu apjoms, tad inspektors saņemtu lielāku atalgojumu.

Bondars arī norādīja, ka mazie uzņēmumi jāatbalsta, piemēram, saglabājot apgrozījuma nodokli, vai arī ieviešot fiksētu maksu par konkrētiem nodarbošanās veidiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)