Banner 980x90

Dzimumzīmju pārbaudi veiciet regulāri un savlaicīgi

Savā būtībā dzimumzīmes ir labdabīgi ādas veidojumi, taču reizēm tās var būt traucējošas, neestētiskas un pat piedzīvot nelabvēlīgas izmaiņas. Līdz ar to var secināt, ka dzimumzīmes nebūt nav tik nekaitīgas, kā varētu likties. Tādēļ tām nepieciešams regulāri pievērst uzmanību, veicot dzimumzīmju pārbaudes un savlaicīgi reaģējot uz pārmaiņām. Vairāk par to, kā veikt dzimumzīmju pašpārbaudes un kādos gadījumos noteikti jāvēršas pie dermatologa, lasiet tālāk rakstā.

Dzimumzīmju pašpārbaudes 

Lai savlaicīgi atklātu nelabvēlīgas pārmaiņas, regulāri veiciet dzimumzīmju pašpārbaudes. Šīs pārbaudes īpaši svarīgas ir cilvēkiem ar paaugstinātu ādas vēža risku. Tātad gadījumos, ja iepriekš jau ir bijis ādas vēzis vai kādam ģimenes loceklim ir konstatēta saslimšana, ir ļoti daudz ādas veidojumu, kā arī jūsu āda ir ļoti gaiša, regulāri un rūpīgi veiciet ādas veidojumu pašpārbaudes.

Spoguļa priekšā rūpīgi apskatiet visu ķermeni, pievēršot uzmanību katram ādas veidojumam. Pārbaudiet kā dzimumzīmes, tā arī ādas plankumus un vasarraibumus. Pievērsiet uzmanību ādas veidojumu formai, krāsai un stāvoklim. Šādas pašpārbaudes neaizņem daudz laika, taču ir ļoti nozīmīgas ādas veselības nodrošināšanā.

Kādos gadījumos noteikti jāapmeklē dermatologs?

Dzimumzīmju pārbaude pie dermatologa ikvienam cilvēkam ir ieteicama vismaz reizi gadā. Taču pastāv vairāki gadījumi, kad ar dermatologa apmeklējumu nevajadzētu vilcināties. Lūk, pazīmes, kas liecina, ka ādas ārsts jāapmeklē pēc iespējas ātrāk.

  • Dzimumzīme strauji mainījusi savu izmēru. Ja dzimumzīmes diametrs īsā laika posmā ir strauji palielinājies, nepieciešams vērsties pie dermatologa, lai noskaidrotu šī procesa cēloni.
  • Dzimumzīme ir vairāk nekā divās krāsās. Vesela dzimumzīme parasti nav vairāk kā divās krāsās, tāpēc, ja novērojamas krāsu izmaiņas, vērsieties pie dermatologa, kurš veiks padziļinātas pārbaudes.
  • Dzimumzīme asiņo, tai ir kreveļaina un zvīņaina virsma. Ja uz dzimumzīmes novērojamas kreveles, čūlas, tā asiņo un mitro, nekavējoties apmeklējiet dermatologu.
  • Dzimumzīmei ir neregulāra forma. Dzimumzīmei nav jābūt simetriskām malām, taču tām ir jābūt labi saskatāmām, tādēļ, ja dzimumzīmei ir izplūdušas malas, ieteicams vērsties pie dermatologa.

Kur veikt dzimumzīmju pārbaudi?

Dzimumzīmju pārbaudi pie uzticamiem un pieredzes bagātiem speciālistiem iespējams veikt lāzerdermatoloģijas klīnikā “Era Esthetic”. Klīnikas ārsti ikvienam pacientam spēj piemeklēt efektīvāko, drošāko un piemērotāko risinājumu ādas problēmu novēršanai. 

 

Pieteikties dermatologa vizītei varat mājaslapā eraesthetic.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)