Banner 980x90

"Dzintariņš" krāšņi nosvin 60 gadu jubileju

Otrdien, 18.martā, piedaloties vairāku paaudžu dejotājiem vecumā no diviem līdz pat 65 gadiem, bērnu tautas deju ansamblis "Dzintariņš" Latvijas Nacionālajā operā (LNO) nosvinēja pastāvēšanas 60. gadadienu. Tajā "Dzintariņa" mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga saņēma atzinības rakstus no Saeimas, ministrijām un Rīgas domes par pašaizliedzīgu darbu vairāku desmitgažu garumā, pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja tautas deju ansambļa "Dzintariņš" komunikācijas konsultante Līga Greiškane.

Īpašajā jubilejas koncertā LNO "Dzintariņa" esošie un bijušie dejotāji skatītājus priecēja ar tām dejām, kuras vislabāk raksturo kolektīvu. Starp tām bija ne tikai tradicionālās latviešu, bet arī meksikāņu, ebreju, somu un amerikāņu tautas dejas. Īpaši tika uzteiktas tās kompozīcijas, kuru horeogrāfija radīta maestro Raimonda Paula mūzikai. Grandiozais pasākums tika noslēgts ar "Dietnin’ dej lieli, mazi", kurā uz skatuves sadejojās "Dzintariņa" absolventi un paši mazākie audzēkņi no divu gadu vecuma.

"Šo koncertu es veltu savas mammas, "Dzintariņa" dibinātājas Zinaīdas Zeltmates piemiņai," tā noslēguma teica viņas meita, pašreizējā mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga, kura kolektīvu vada no 1991. gada.

Zinaīdas Zeltmates un arī Olgas Freibergas nenovērtējamo ieguldījumu uzteica arī pasākuma prominentie viesi - bijusī "Dzintariņa" dejotāja un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, kādreizējais kolektīva audzēknis, tagad Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis un citi. "Dzintariņu" nozīmīgajā jubilejā sveica arī pārstāvji no tautas deju kolektīviem "Zelta sietiņš", "Uguntiņa", "Dzirkstelīte", "Liesma", "Rotaļa", "Dancis" un "Vektors". Suminātāju pulkā bija arī "Dzintariņa" draugi no Vācijas pilsētas Brēmenes, pārstāvji no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrijas Mazās ģildes, kā arī bijušie dejotāji, viņu vecāki, kolektīva draugi un atbalstītāji.

Pasākums LNO bija kā grandiozs noslēgums "Dzintariņa" 60.jubilejas svinībām, jo pirms tā norisinājās ieskaņu koncerti dažādās Latvijas vietās. Pirmais no tiem notika 1.februārī atjaunotajā Talsu tautas namā, nākamā kolektīva uzstāšanās bija 22.februārī Jaunolaines kultūras namā, bet 1.martā dejotāji viesojās Jelgavas kultūras namā.

Tautas deju kolektīva "Dzintariņš" pirmsākumi meklējami 1953.gadā, kad Poligrāfiķu kluba bērnu deju pulciņa vadītāja, izcilā deju pedagoģe Zinaīda Zeltmate kopā ar saviem mazajiem dejotājiem pārcēlās uz tagadējās Mazās ģildes telpām, kur "Dzintariņa" dalībnieki dejo arī pašlaik. Jau pēc neilga laika skatītājus priecēja pirmās koncertprogrammas - latviešu un citu tautu deju virknes, krāšņi pasaku uzvedumi, kā arī kolektīvs devās pirmajā koncertā ārpus Latvijas - uz Igauniju. Regulāri koncerti Z. Zeltmates vadībā padarīja "Dzintariņu" par vienu no populārākajiem bērnu tautas deju ansambļiem Latvijā. Arī pēdējos desmit gados "Dzintariņa" dejotāji piedalījušies neskaitāmos festivālos Vācijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Austrijā, Lielbritānijā, Čehijā, Ungārijā, Krievijā, Ukrainā, Slovākijā, Itālijā, Spānijā, Japānā, Meksikā, un no daudziem mājās atvestas godalgas. Tagad bijušās mākslinieciskās vadītājas iesākto darbu veiksmīgi turpina viņas meita Olga Freiberga, kurai palīdz divas kādreizējās kolektīva dejotājas - Sanita Misika un Gunta Rudene.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)