Festivāls "Bildes" aicina uz Dziesminieku koncertu

Ieva Akuratere/ BILDES 2018
Ieva Akuratere/ BILDES 2018
Mūzikas un mākslas festivāls "Bildes" aicina uz Dziesminieku koncertu, kas 30. oktobrī plkst. 19.00 notiks mūzikas klubā "Kaļķu vārti". Koncertā piedalīsies 17 tautā iemīļoti dziesminieki, kuriem klausītāji seko līdzi jau vairāku desmitu gadu gājumā. Koncertu vadīs Mikus Frišfelds un Egons Pičners.

Dziesminieki savās autordziesmās, par pamatu ņemot pašu rakstītus vārdus vai dzejas klasiku,  ietērpj personīgus stāstus un sajūtas, kā arī atklāj savu skatījumu uz notikumiem un parādībām ap mums un mūsos. Festivāla "Bildes" Dziesminieku koncerts klausītājam dos iespēju bagātināt savu emociju gammu un izdzīvot daudzkrāsainām noskaņām pildītu vakaru.

Mikus Frišfelds/ BILDES 2016Mikus Frišfelds/ BILDES 2016

"Līdz šim tā veiksmīgi ir sanācis, ka "Bildēs" vienmēr dziedu dziesmas, kuras iepriekš nekad neesmu dziedājis festivālā. Te katrai dziesmai ir savs stāsts, sava emocija - patiesums, vienkāršība un tiešums, " pauž koncerta vadītājs Mikus Frišfelds, kurš Dziesminieku koncertu sajūt kā lielu enerģijas apmaiņu klausītāju un mūziķu starpā.

Anta Eņģele/ BILDES 2018Anta Eņģele/ BILDES 2018

"Man liekas, sabiedrībā aktuāla tēma ir garīgums, kas katram ļoti individuāls un intīms. Es ceru, ka no savas puses klausītājam nododu tādu muzikālo priekšnesumu, kura laikā cilvēks var satikties pats ar sevi, " pārdomās dalās dziesminiece Anta Eņģele. Jautāta, kas nepieciešams, lai mūziķi sauktu par dziesminieku, Eņģele smaidot atbild: "Lai sauktu sevi par dziesminieku, droši vien pūrā jābūt kādām 300 dziesmām katrai dzīves situācijai, kuras vari uz vietas no galvas nodziedāt."

Inta Pauļuka/ BILDES 2018Inta Pauļuka/ BILDES 2018

"Dziesminiekam vienmēr ir jābūt sirdsapziņai. Viņam ir jārunā par to, ko viņš jūt - kas viņam sāp un kas viņu iepriecina - un par un pret ko iestājas, nevis jārada mūziku kaut kam oficiāli pasūtītam. Dziesminieks ir vairāk tāda kā tautas balss, " saka Inta Pauļuka, kura ir izveidojusi Latvijā pirmo ukuleļu klubu un Dziesminieku koncertā uzstāsies ar ukuleļu ansambli. "Dziesminieki nes tautas balsi, ne tikai lirisko, bet arī satīrisko un kritisko - šādi mēģinot muzikāli uzrunāt, iekustināt pārmaiņas, saviļņot."

Šī gada festivāla "Bildes" Dziesminieku koncertā uzstāsies: Haralds Sīmanis, Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Valdis Atāls,  Inta Pauļuka un ukuleļu ansamblis, Ēriks Loks, Jānis Jansons, Matīss un Uldis Ozoli, Arnis Miltiņš, Anta Eņģele, Sandra Bula un Āris Ziemelis, Felikss Staņevičs, Egons Pičners, Silvestrs Sīlis, Uldis Kākulis, Mikus Frišfelds, Agita Kaužēna, Juris Hiršs un citi.

Vēl šogad festivāla "BILDES 2019" ietvaros notiks četri koncerti. 31. oktobrī mūzikas klubā "Kaļķu Vārti" notiks "Jauno Dziesminieku koncerts". VEF Kultūras pilī 4. novembrī izskanēs koncerts "Jaunās un "Bildēs" sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar "Bilžu" Veterāniem un radošām personībām". Savukārt 16. novembrī plkst. 12.00 notiks koncerts Bērniem, bet tās pašas dienas vakarā plkst. 19.00 klausītāji aicināti uz "Bilžu" veterānu koncertu. Paralēli koncertiem līdz 14. novembrim t/c "Spice Home" apskatāma arī "Bilžu" mūziķu un mākslinieku darbu izstāde "Pastkastītes".

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā bilesuparadize.lv.

Festivālu rīko "BILŽU BIROJS".

Festivāla atbalstītāji un sadarbības partneri: Rīgas dome, "PATA TIMBER", t/c "Spice Home", "Kaļķu vārti", "Parnass Presentreklam", "Zemgus", "Latvijas gāze", "Latvijas Radio 2", draugiem.lv, inbox.lv, Latvijas Universitāte, apriņķis.lv, kulturasvestis.lv, muzikaspasaule.lv, "Privātā Dzīve", "Rīga TV24", "Pilsēta 24", ZL.LV, "Chaula TV", "1188", "E-klase", "E-Pulciņi", atputasbazes.lv, dieviete.lv, svetkulaiks.lv u. c.

Noderīgas saites:

Festivāla mājaslapa: www.bildes.lv

Festivāla profils Facebook: www.facebook.com/FestivalsBildes

Festivāla profils YouTube: www.youtube.com/user/Bildes2011

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)