Gaidāms "Rīgas Ritmu" atklāšanas koncerts

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Turpinot priecēt Rīgas iedzīvotājus un viesus ar kvalitatīvu un daudzveidīgu bezmaksas mūzikas koncertu programmu, mēneša izskaņā, trešdien, 29.jūnijā plkst.18.00 klausītājiem būs iespējams dzirdēt džeza, pasaules un improvizētās mūzikas festivāla "Rīgas Ritmi 2016" atklāšanas koncertu. 

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informē Tirdzniecības centra "Origo" komunikācijas konsultante Ksenija Mirošņika, "Rīgas Ritmi" ir viens no apmeklētākajiem un iemīļotākajiem starptautiskajiem mūzikas festivāliem, kas katru gadu jūlija sākumā Rīgā pulcē pasaulslavenus augstas klases māksliniekus.

Turklāt augstvērtīgas mūzikas cienītājiem par prieku nu jau septīto gadu pēc kārtas festivāla "Rīgas Ritmi" oficiālais atklāšanas koncerts norisināsies uz "Origo Summer Stage" skatuves, un ikvienam interesentam būs iespēja baudīt bezmaksas koncertu pašā pilsētas sirdī - "Origo" laukumā. Atklāšanas koncertā trešdien, 29.jūnijā no plkst.18.00 līdz plkst.21.00 apmeklētājus ar muzikālo izpildījumu pārsteigs Dereks Brauns (Derek Brown), grupa "The Brag Pack" un  trio "Cissokho – Br önnimann – Hason".

"Dereks Brauns ir amerikāņu mūziķis – saksofonists,  kurš savā daiļradē apvieno džezu, fanku, klasiku un popmūziku. Dereks Brauns vienlaicīgi spēlē, dzied un atskaņo bītboksam raksturīgo tehniku, tādējādi spēs aizraut un uzrunāt ikvienu "Origo Summer Stage" apmeklētāju.  Grupa "The Brag Pack" ir dibināta Amsterdamā, un tajā ir apvienojušies mūziķi no četrām valstīm – Ungārijas, Polijas, Indonēzijas un Latvijas. Grupas sastāvā ir 5 dalībnieki, kas vokāli un muzikāli spēcīgi, izpildot oriģinālas kompozīcijas un improvizācijas. Šogad plānots visiem kopā izdot arī mūzikas albumu. Savukārt koncerta noslēgumā klausītājus priecēs muzikāla apvienība "Cissokho – Brönnimann – Hason", kuras sastāvā ir mūziķi no Senegālas, Šveices un Izraēlas. Dalībnieki izpildīs afrodžeza stilā ieturētu mūziku. Koncerta apmeklētājiem būs unikāla iespēja redzēt retu mūzikas instrumentu – koru jeb afrikāņu arfu," stāsta festivāla "Rīgas Ritmi" dibinātājs Māris Briežkalns.

"Esam lepni, ka arī šogad "Origo Summer Stage" ietvaros ir iespēja baudīt džeza mūzikas festivāla "Rīgas Ritmi 2016" atklāšanas koncertu. Mums ir patiess prieks par ilggadējo sadarbību, kuru plānojam turpināt arī nākamajos gados, dodot iespēju ikvienam interesantam dzirdēt izcilākos latviešu un ārzemju džeza mūzikas izpildītājus. "Origo Summer Stage" ir lieliska vieta pašā Rīgas sirdī,  kur prezentēt jaunos džeza talantus un iepazīstināt apmeklētājus ar džeza mūziku, jo, tāpat kā džezs, arī "Origo" laukums vienmēr ir kustībā," stāsta tirdzniecības centra "Origo" vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis. 

Savukārt pēc "Rīgas Ritmi 2016" atklāšanas, šo ceturtdien, 30.jūnijā no plkst.17.00 līdz plkst.20.00 ikviens laukumā pie tirdzniecības centra varēs dzirdēt "Origo Summer Stage" džeza mūzikas izlasi, kurā ietvertas zināmākās džeza mūzikas melodijas. Muzikālos vakarus klausītāji varēs baudīt arī "Gan Bei" un "Double Coffee" vasaras terasēs, kas sagādājušas īpašos piedāvājumus tieši "Origo Summer Stage" laikā. Kā arī visu vasaru ikviens ir aicināts apskatīt lielformāta brīvdabas fotoizstādi "Laikmeti mainās, džezs paliek. Džezs Latvijā", kas ir veltīta izcilajam latviešu komponistam un pianistam Maestro Raimondam Paulam. 

Kultūras aktivitāšu centrs "Origo Summer Stage" kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, vasaras vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no āra kafejnīcām un ļauties dažādu izpildītāju priekšnesumiem. Plašā brīvdabas lielformāta fotogalerija, kas izveidota pie tirdzniecības centra "Origo", ir uzņēmuma "Linstow Center Management" iniciatīva  kvalitatīvas kultūrvides radīšanai pilsētā. Savukārt dizaina objekts "Saules pulkstenis - Origo Universi" ikvienu rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Dizaina objekts "Saules pulkstenis - Origo Universi" ir "Linstow Center Management" dāvana Rīgai, kas 2014.gadā bija Eiropas kultūras galvaspilsēta.