Banner 980x90

GASTRO CENTRA GASTROenteroloģijas terminu vārdnīca

GASTRO CENTRAM ir svarīgi, lai pacienti justos labi konsultāciju un izmeklējumu laikā, kas ietekmē arī procedūras veikšanas gaitu. Lai izglītotu GASTRO CENTRA klientus un nodrošinātu drošības sajūtu, ir svarīgi informēt pacientus par notiekošo procedūru laikā, tāpēc GASTRO CENTRS ir izveidojis GASTROenteroloģijas terminu vārdnīcu, ko publicē savos sociālajos tīklos Facebook un Instagram, kā arī GASTRO CENTRS mājaslapā.

 

GASTRO CENTRS piedāvā ielūkoties gastroenteroloģijas terminu vārdnīcā un gūt ieskatu nozarē biežāk lietotajos terminos.

  • Gastroenteroloģija – medicīnas nozare, kas pēta gremošanas orgānu (barības vada, kuņģa, zarnu, aknu, žults izvadceļu, aizkuņģa dziedzera) uzbūvi, darbību un slimības, to ārstēšanu un profilaksi.
  • Ezofago-gastro-duodenoskopija jeb augšējā endoskopija – barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas izmeklēšanas un ārstēšanas metode gastroenteroloģijā. Augšējās endoskopijas laikā veic noteiktas gremošanas sistēmas daļas apskati no iekšpuses ar speciālu endoskopu un vajadzības gadījumā iegūst audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai (biopsijas), kā arī veic polipektomijas un citas diagnostiskas un ārstnieciskas manipulācijas. Endoskopu gremošanas sistēmas augšējā daļā ievada caur muti.
  • Kolonoskopija ir taisnās un resnās zarnas izmeklēšanas un ārstēšanas metode gastroenteroloģijā. Kolonoskopijas laikā veic noteiktas gremošanas sistēmas daļas apskati no iekšpuses ar endoskopu un vajadzības gadījumā iegūst audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai (biopsijas), kā arī veic polipektomijas un citas diagnostiskas un ārstnieciskas manipulācijas. Kolonoskopiju veic caur anālo atveri vai, atsevišķos gadījumos, caur mākslīgi izveidotu zarnas atveri (stomu).
  • Gastrīts ir kuņģa gļotādas iekaisums, un to var noteikt, tikai mikroskopiski izmeklējot kuņģa gļotādas paraugus, kas iegūti ar biopsijām. Gastrītam ir dažādi cēloņi, smaguma pakāpes un klīniska nozīme. Vairumā gadījumu gastrīts ir vieglā formā, neradot nekādas nepatīkamas sajūtas, nepasliktinot kopējo veselību un nepaaugstinot vēža risku. Šādā gadījumā gastrīts nav speciāli jākontrolē. To, vai nepieciešama īpaša ārstēšana, diagnostika un novērošana, nosaka ārsts, individuāli izvērtējot pacienta kopējo veselības stāvokli.

 

GASTRO CENTRS arī turpmāk stāstīs par GASTROenteroloģijā biežāk lietotajiem terminiem, tādēļ seko GASTRO CENTRS sociālajiem tīkliem un ieskaties GASTRO CENTRS mājaslapā!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)