Janvārī novērotas četras jaunas ziemai neierastas putnu sugas

Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

Putnu vērotāji janvārī pamanījuši līdz šim četras jaunas, ziemas apstākļiem Latvijai neierastas putnu sugas, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Pie saviem pirmajiem novērojumiem tikušas īsknābja zoss, vidējā klijkaija, melngalvas kaija un melngalvas ķauķis.

Jau ierasts, ka Latvijā uz ziemošanu paliek peļkājīte, niedru stērste, Lapzemes stērste, sarkanrīklīte, lauku lija, purva piekūns, akmeņu čipste, tomēr gada pirmajā mēnesī novērotas arī vairākas sugas, kas pagaidām vēl reti novērotas ziemojam. Piemēram, ir pamanītas divas sarkanās klijas, ūdeņu čipste, divas baltās cielavas un divi melnie erickiņi. Latvijā reti ziemo lielā polārkaija, reņģu kaija, jūras šņibīši, kam šis bijis tikai otrais novērojums ziemas mēnešos. Reti pa ziemu Latvijā paliek arī ragainais dūkuris un trīspirkstu kaija.

Putnu vērotāji fiksējuši visai interesantus novērojumus arī Kurzemes līča piekrastē - lielo balto gārni un svītraino pūci, kas vispār reti parādās Latvijā. Manīts arī sila un dziedātājstrazds. Vidzemes pusē manīti kalnu ķeģi, krīklis un baltvēderis.

Mazāk veicies ar jau ierasti grūtāk pamanāmām meža putnu sugām - medni, riekstrozi un egļu krustknābi -, kā arī retāk bijis sastopams parastais ķeģis. Putnu vērotāji secina, ka šī suga Latviju šoziem sasniegusi krietni retākā skaitā.
Viss par: Latvijas ziņas