Jaunajā Rīgas teātrī pasniegs Normunda Naumaņa Gada balvu kritikā

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Šodien plkst.20 Jaunajā Rīgas teātrī pasākumā "NN nakts" pasniegs Normunda Naumaņa Gada balvu kritikā, aģentūru LETA informēja Normunda Naumaņa biedrības preses pārstāvis Krišs Ēlerts.

Pasākuma režisors ir Viesturs Meikšāns, scenogrāfe - Monika Pormale, tajā piedalīsies Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Rēzija Kalniņa, Ivo Martinsons, Ivars Puga, sarunāsies divi režisori - Viesturs Kairišs un Dāvis Sīmanis, tāpat pasākumā būs Kaspara Vanaga pārdomas un Platona Buravicka mūzika.

Pēc Ēlerta paustā, Normunda Naumaņa Gada balvai par darbu dažādu mākslas jomu kritikā šogad izvirzīti četri kandidāti - Jegors Jerohomovičs, Artis Ostups, Edīte Tišheizere un Armands Znotiņš.

Jerohomovičs izvirzīts par rakstiem "Kultūras Dienā", kuros vērtētas operas izrādes Eiropas operteātros, Ostups kritiski izvērtējis dzeju "Kultūras Dienā", kā arī publicējies žurnālā "Studija", Tišheizere izvirzīta par teātra un operas izrāžu kritikām žurnālos "Teātra Vēstnesis" un "Ir", savukārt Znotiņš - par mūzikas kritikas rakstiem interneta kultūras žurnālā "Satori.lv" un "Latvijas Avīzē". Galvenās balvas ieguvējs saņems arī naudas stipendiju 1500 eiro apmērā.

Gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, rakstnieks, filozofs un interneta žurnāla "Satori.lv" redaktors Ilmārs Šlāpins uzskata, ka viens no svarīgākajiem Naumaņa Gada balvas uzdevumiem ir paaugstināt profesionālo līmeni kultūras kritikā, ceļot kritiķa prestižu un pievēršot plašākas sabiedrības uzmanību tām personībām, kas darbojas šajā darbā. "Ņemot vērā to, ka šī nav balva par mūža ieguldījumu, bet gan par paveikto aizvadītā gada ietvaros, esam izvirzījuši mazāku autoru skaitu, cerot, ka tas ļaus precīzāk novērtēt viņu devumu šajā periodā. Lielāku intrigu sola Jaunā kritiķa balvai pieteiktie septiņi kandidāti," pauda Šlāpins.

Naumaņa biedrības mērķis ir mākslas kritikas un kritiskās domāšanas veicināšana Latvijā, kultūras vērtību popularizēšana un izcilā teātra un kino kritiķa, publicista Naumaņa radošā mantojuma popularizēšana.

Viss par: Latvijas ziņas