Jaunzeme-Grende atlaiž Žagaru un ieceļ jaunu valdi

Jaunzeme-Grende atlaiž Žagaru
Jaunzeme-Grende atlaiž Žagaru

Kultūras ministre  Žaneta Jaunzeme-Grende ir pieņēmusi lēmumu atcelt šobrīd esošo operas direktoru un valdes locekli Andreju Žagaru no amata, norādot uz uzticības zaudēšanu, pilsētas informācijas portālam Pilseta24.lv pavēstīja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

Jaunzeme-Grende gan nenorādot konkrētus apstākļus, kas kalpojuši par pamatu šāda lēmuma pieņemšanai.

Piseta24.lv jau vēstīja, ka Kultūras ministrija vērtē, kā labāk atrisināt situāciju ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes veidošanu>

Tāpat Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende saskaņā ar Latvijas Nacionālās operas likumu šodien izveidojusi Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdi triju valdes locekļu sastāvā.

Valdē iecelti LNO direktora padomnieks mūzikālajos jautājumos, komponists Arturs Maskats, vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, muzikoloģe Daina Markova.

Tā kā Arturs Maskats, neraugoties uz piedalīšanos konkursā uz valdes locekļa amatu, pēdējā brīdī ir atteicies darboties jaunajā valdē, uz vakanto valdes locekļa amatu visdrīzākajā laikā tiks izsludināts konkurss. Patlaban, kamēr nav iecelts trešais valdes loceklis, valdes priekšsēdētāja amatu ieņems Inese Eglīte.

Jaunajai valdei uzdots organizēt un nodrošināt Latvijas Nacionālās operas pilna finanšu un juridiskā audita veikšanu par laikposmu no 2009. gada 1.janvāra līdz 2013. gada 11.septembrim.

Līdzšinējais Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors un valdes loceklis Andrejs Žagars no 2013. gada 11.septembra ir atbrīvots no amata uzticības zaudēšanas dēļ uz likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" 63.panta pamata. Ņemot vērā A. Žagara sasniegumus radošajā jomā un viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā, jaunajai valdei ir tiesības piedāvāt viņam amatu, kurā viņa pieredze būtu noderīga LNO turpmākai izaugsmei.

"Augstu vērtēju Latvijas Nacionālās operas un arī Andreja Žagara ieguldījumu operas un baleta žanra attīstībā un popularizēšanā Latvijā un pasaulē. Uzskatu, ka jaunievēlētā valde pieliks visas pūles, lai turpinātu Latvijas Nacionālās operas tradīciju un sasniegumu izaugsmi, tās virzību uz izcilību. Operas mākslinieciskās prioritātes 2014. un 2015.gadam jau ir pilnībā definētas un esmu pārliecināta, ka jaunā operas vadība tās veiksmīgi īstenos dzīvē," uzsver kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.