Banner 980x90

Jūs taču zināt, ka riepas ir svarīgākā auto sastāvdaļa?

 Iedomājieties kartingu halles iekštelpas – kaudzēm riepas sakrautas trases malās, lai absorbētu triecienu sadursmes gadījumā. Ja vairums iedzīvotāju tās redzēs kā vienkāršus gumijas izstrādājumus, tad eksperti katrā riepā ieraudzīs būtiskas atšķirības, piemēram, protektora zīmējumu, nodilumu, ražotāja logo un riepas tehniskos rādītājus. 

Šie visi indikatori ir būtiski, jo pēc tiem var aptuveni noteikt:
- kāda būs automašīnas vadāmība uz sniegota ceļa;
- vai riepas slāpēs vai radīs troksni;
- cik augstā spiediena līmenī nepieciešams tās uzturēt;
- vai bremzēšanas laikā auto varētu vibrēt riepu dēļ;
- cik karstumizturīgs ir riepas gumijas sastāvs.

Kā izvēlēties riepu komplektu savam auto?
Neuztraucieties par iepriekš minētajām detaļām – par tām Jums auto veikalā pastāstīs zinošs pārdevējs. Ieejot riepu centrā, Jūs redzēsiet, ka riepas iedalās 4 kategorijās:
- ziemas un vasaras – vieglajiem auto priekš dažāda seguma brauktuvēm;
- sporta – rallijam uz grunts vai sniega un šosejas sportam;
- moto – ielas, enduro un motošosejas motocikliem, motorolleriem un čoperiem;
- kravas – meža, lauksaimniecības, industriālai un militārai tehnikai, kā arī autobusiem.

Vislabākais variants ir norādīt uz kādu no šīm kategorijām, lai saņemtu konsultāciju un vislabāko risinājumu tieši savam transportlīdzeklim.

Galvenais – nepaļauties tikai uz izvēlētajām riepām!
Riepu izvēle ir viens process, bet to uzturēšana un lietošana pavisam kas cits. Lūk, pāris darbību, ko nepieciešams veikt arī Jums:
- lai garantētu drošību sev un citiem satiksmes dalībniekiem, papildus piemērotu riepu izvēlei ir jāatceras un jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, jāuztur piesardzīga braukšanas kultūra, drošs un atļauts ātrums;
- lai neciestu zaudējumus un neradītu potenciālus ceļu satiksmes negadījumus, regulāri jāveic riepu diagnostika un nepieciešamības gadījumā arī remonts vai nomaiņa;
- novietojot riepas "ziemas miegā", tām nepieciešams radīt atbilstošus apstākļus – temperatūru un sausu vidi –, lai tās stāvēšanas laikā nebojātos.

Atrodiet savam auto jaunas riepas kādā no PKP.LV filiālēm!
PKP.LV ir starptautiska projekta "Pirelli Key Point" pārstāvniecība Baltijas valstīs. Lai Jums būtu ērti iegādāties riepas, nemērojot garas distances, šobrīd Baltijas valstīs to ir iespējams izdarīt jau 61 riepu centrā. Papildus riepām Jūs ikvienā filiālē atradīsiet arī lietos diskus, akumulatorus, eļļas un smērvielas, kā arī dažādus citus piederumus auto kopšanai un tūningam.

Ienāciet Pkp.lv un atrodiet sev vistuvāko "Pirelli Key Point" riepu centru Latvijā!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)