Kā aizvietot zaudētos zobus un uzlabot zobu estētiku?

Ja tiktu veidots saraksts ar kompleksiem, kas visbiežāk nomāc cilvēkus, tad problēmas ar zobiem noteikti būtu pirmajā pieciniekā. Reti kurš no mums ir pilnībā apmierināts ar savu zobu izskatu. Izplatītas zobu estētikas problēmas ir zobu trūkums, nelīdzenas zobu rindas, neestētiskas zobu kroņa daļas. Labā ziņā ir tā, ka mūsdienu zobārstniecības metodes spēj šīs problēmas novērst. Atliek tikai uzsākt sava smaida pārvērtības uzticamā zobārstniecībā. 

Zobu implanti – dabisks un nemanāms rezultāts
Zobu implanti ir zoba aizstājēji jeb restaurācijas, kas pilnībā aizvieto dabiska zoba funkciju un estētiku. Implanti ir lielisks veids, kā aizstāt trūkstošu zobu vai pat zobu grupu. Implantēšanas metode ļauj iegūt tādu rezultātu, kas ir gandrīz neatšķirams no dabīgajiem zobiem. Arī funkcionalitātes ziņā implanti nerada svešķermeņa sajūtu mutē.

Implantu pamatā ir titāna skrūves, kuras ievieto žokļa kaulā. Uz tām pēc tam tiek veidots zoba kronis no mākslīga materiāla. Šādā veidā iespējams aizvietot gan vienu zobu, gan uz titāna skrūvēm veidot izņemamu vai neizņemamu protēzi vairākiem zobiem. Šāda zobu protezēšana cenas ziņā būs dārgāka nekā parastās protēzes, kuras balsta uz blakus zobiem, bet rezultāts būs daudz estētiskāks, ērtāks un ilgmūžīgāks. 

Zobu protēzes – uzticama metode estētikas uzlabošanai
Zobu protezēšana no zobu implantiem atšķiras ar to, ka nenotiek iejaukšanās mutes dobuma audos. Klasiskajām zobu protēzēm netiek izmantotas skrūves, kā tas ir implantiem. Šāda zobu protezēšana cenas ziņā pacientiem ir pieejamāka, tāpēc arī joprojām plaši pieprasīta, neskatoties uz to, ka implantēšana ir modernāka metode ar estētiskāku gala rezultātu. 

Pacientiem ir pieejamas izņemamas un neizņemamas zobu protēzes. Pie pirmajām pieskaita zobu plates, ko var pielāgot gan daļējas, gan pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā. Šo metodi mēdz izmantot arī kā pagaidu variantu pirms implantu ievietošanas. Pie neizņemamām zobu protēzēm pieskaita tādus risinājumus kā zobu kroņi, tilti, venīri un sakņu inlejas. Ar šo metožu palīdzību iespējams atjaunot gan zobu funkcionalitāti, gan estētiku – iztaisnot zobu rindas, izveidot vienādas un skaistas zobu virsmas, mazināt spraugas starp zobiem utt.

Zaudēti zobi jāaizvieto pēc iespējas ātrāk
Ja zobu stāvoklis ir tik slikts, ka tos nav iespējams glābt, par aizvietošanu ar protēzēm vai implantiem jādomā pēc iespējas ātrāk. Vilcināšanās saistās ar daudziem nevēlamiem faktoriem, piemēram:

  • var notikt pārējo zobu pārvietošanās, ieņemot tukšās vietas;
  • nevēlami tiek ietekmēta runa, it īpaši, ja trūkst priekšējo zobu;
  • var ciest gremošanas sistēmas, ja nevar pilnvērtīgi sakošļāt pārtiku;
  • cieš pašapziņa un pārliecība par sevi.

Tāpēc vēlams konsultēties ar protēzistu vai implantologu, lai uzzinātu par labākajiem risinājumiem un izmaksām skaista smaida atgūšanai.

Kā izvairīties no zobu zaudēšanas
Katra zoba zaudēšana ir traģēdija. Zobu aizvietošana prasa gan laiku, gan ievērojamus līdzekļus, tāpēc vispirms būtu jādomā par to, lai nenonāktu šādā situācijā. Izvairīties no zobu zaudēšanas palīdzēs vairākas preventīvas darbības:

  • pareiza un regulāra zobu kopšana jau no agras bērnības;
  • regulāras profilaktiskās vizītes pie zobārsta;
  • savlaicīga zobu bojājumu novēršana;
  • zobu higiēnista apmeklēšana vismaz reizi gadā;
  • zobu sargāšana no traumām.

“Dr. Apines zobārstniecības klīnikā” protezēšanu un implantu ievietošanu veic vieni no labākajiem speciālistiem Latvijā, kuri guvuši pieredzi arī ārvalstīs, apgūstot modernākās tehnoloģijas un darba metodes. 

Par zobu aizvietošanas un estētikas uzlabošanas iespējām un arī izmaksām “Dr. Apines klīnikā varat uzzināt apinesklinika.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu