Banner 980x90

Kā izvēlēties piemērotāko apkures sistēmu? Noderīgi padomi

Vasara ir piemērots laiks, lai sāktu domāt par jaunas apkures sistēmas izvēli un tās ierīkošanu mājoklī. Tomēr, kad no visām opcijām jāizvēlas īstā, var izrādīties, ka tas nemaz nav tik vienkāršs uzdevums. Kā saprast, kurš risinājums būs visatbilstošākais? Par to vairāk lasiet raksta turpinājumā. 

Granulu apkures katls 

Šobrīd plaši izmantots risinājums ir granulu apkures katls. Šis variants piemērots tiem, kas vēlas lielāku autonomiju, turklāt arī kurināmā izmaksas ir salīdzinoši zemas. Tomēr jāņem vērā granulu uzglabāšanas prasības. Tāpat jārēķinās, ka apkures katlam vajadzīga regulāra apkope. 

Cietais kurināmais (malka, briketes)

Vēl kāda alternatīva ir cietais kurināmais – malka un kokskaidu briketes. Šo variantu pievilcīgu padara salīdzinoši zemās kurināmā izmaksas, tomēr ir jārēķinās ar to, ka sistēmas drošai un efektīvai darbībai vajadzīga regulāra uzraudzība. Tas nozīmē, ka gada aukstajā laikā ik pa brīdim apkures katls vai krāsniņa jāpapildina ar kurināmo. 

Elektriskā apkure 

Drošs un ērts risinājums. Pati sistēmas uzstādīšana nav ne sarežģīta, ne dārga, taču jārēķinās ar nopietnu finansiālo ieguldījumu sistēmas izmantošanā – ņemot vērā šī brīža elektroenerģijas cenas, šis ilgtermiņā noteikti būs viens no dārgākajiem risinājumiem. Tomēr par šo iespēju nevajadzētu aizmirst tad, ja domājat par risinājumu ēkā, kur apkure vajadzīga tikai periodiski, piemēram, vasaras mājā. 

Siltumsūknis 

Populāra izvēle mūsdienās ir siltumsūknis. Tam ir vairāki varianti, tomēr Latvijā visbiežāk tiek dota priekšroka zemes siltumsūknim. Siltumsūkņa iegāde un uzstādīšana izmaksās salīdzinoši daudz, tomēr šis ieguldījums ilgtermiņā noteikti atmaksāsies. 


Izvērtējot savas prasības, iespējas un vajadzības, kā arī zinot dažādu apkures sistēmu veidu specifikāciju, izvēlēties piemērotāko risinājumu būs vienkāršāk. 

Ja jums ir aktuāla apkures sistēmas izvēle un uzstādīšana, ieskatieties Videstehnika.lv, kur atradīsiet dažādus risinājumus, kā arī varēsiet iepazīties ar speciālistu ieteikumiem ilgtspējīga risinājuma izvēlē. Tāpat šis būvmateriālu veikals noderēs arī tad, ja vajadzīgi citi risinājumi. Izvēlei tiek piedāvāti dažāda veida siltināšanas materiāli, kokmateriāli un celtniecības materiāli – viss, kas vajadzīgs ēkas remontam un labiekārtošanas darbiem. Ieskatieties www.videstehnika.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)