Kā kopt virtuves virsmas un mēbeles?

Virtuve viennozīmīgi ir mājas sirds un dvēsele, kurā sastopas aicinošās ēdiena smaržas un omulīgs siltums, pat ciemiņi šo iemeslu dēļ bieži vien izvēlas uzkavēties tieši virtuvē, kur pie siltas tējas vai kafijas tases risinās vissirsnīgākās sarunas. Tomēr nav noslēpums, ka virtuves virsmas un mēbeles prasa īpaši rūpīgu kopšanu. 

Virtuvē lielākās raizes nesagādā putekļi, bet gan tauku nosēdumi vai eļļas traipi uz dažādām virsmām, piemēram, uz plīts virsmām. Lai virtuves uzkopšana nesagādātu liekas raizes, esam sagatavojuši dažus padomus, kā kopt virtuves virsmas un mēbeles:

• Regulārā kopšana
Virtuves uzkopšana veiksies raitāk un vieglāk, ja darīsiet to regulāri, katru dienu virtuves uzkopšanai veltot kaut 10 minūtes. Piemēram, noslaukot putekļus no virsmām, skapīšiem un mēbelēm. Arī sadzīves tehnika jātīra regulāri. Vēlams jau uzreiz pēc lietošanas, lai traipi un dažādas tauku un ēdiena atliekas nepiekalstu, tā apgrūtinot tīrīšanu. Arī izlietni vēlams izmazgāt uzreiz pēc trauku nomazgāšanas, lai izlietnē neveidotos tauku kārtiņa. Tas pats attiecas arī uz plīts virsmām. 

• Traipi jānotīra uzreiz
Jebkurš tikko uzradies traips jāsatīra uzreiz, kamēr nepiekalst. Ja traips paspēs piekalst, būs jāpieliek daudz lielākas pūles, lai to notīrītu. Tas pats attiecas arī uz izlijušiem šķidrumiem, turklāt, ja kaut kas izlijis uz grīdas, ir risks paslīdēt un tikt pie kādas traumas. Ja traipi tiks notīrīti uzreiz, virtuves kopšana ikdienā vairs nesagādās it nekādas raizes un ļaus ietaupīt laiku.

• Piemēroti tīrīšanas līdzekļi
Mūsdienās virtuvē sastopas visdažādākie materiāli gan virtuves virsmās, gan sadzīvēs tehnikā, tāpēc katram materiālam jāātrod piemērotākais tīrīšanas līdzeklis, lai nesabojātu tīrāmo virsmu. Iegādājoties sadzīves ķīmiju, noteikti jāizlasa apraksts, kādām virsmām līdzeklis paredzēts, jo koka virsmām nederēs tas pats, kas marmora virsmām. 

Virtuves uzkopšanā var arī izmantos dabīgos tīrīšanas līdzekļus, piemēram, sodu vai etiķi. Interneta dzīlēs iespējams atrast dažādus padomus virtuves un mājas tīrīšanai ar dabīgiem līdzekļiem.

• Tīrīt ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses
Tīrot virtuvē sazīves tehniku vai virtuves mēbeles (jaunas var iegādāties https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/virtuves-mebeles/virtuves), piemēram, skapīšus, jāatceras, ka tie regulāri jātīra ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Skapīšos bieži vien krājas putekļi, savukārt sadzīves tehnikā var palikt ēdiena atliekas, kas var radīt nepatīkamas smakas. Arī ledusskapis regulāri jāpārskata, vai nav aizmirsies kāds produkts ar beigušos termiņu.

• Reizi gadā veikt ģenerāltīrīšanu
Virtuves ģenerāltīrīšana būtu jāveic vismaz reizi gadā, kartīgi iztīrot un izmazgājot visu, kam ikdienā varbūt neatliek laika. Ģenerāltīrīšana arī ir brīnišķīga iespēja pārskatīt un izmest visu lieko, kas gada laikā sakrājies skapīšos vai atvilktnēs. Turklāt, ja virtuve tiek tīrīta regulāri, ģenerāltīrīšana būs paveicama vieglāk un ātrāk.