Kā mazu vannasistabu padarīt vizuāli plašāku?

Vannasistaba ir viena no svarīgākajām telpām visā mājoklī. Tajā tiek pavadīts laiks, lai sapostos no rīta, kā arī lai relaksētos pēc garas darba dienas. Tāpēc ir svarīgi, lai vannasistaba būtu mājīga, tāda, lai tajā būtu patīkami uzturēties. Iespējams, ka lielākā daļa cilvēku sapņo par skaistu un plašu vannasistabu, tomēr ne vienmēr dzīvojamā platība atļauj šo sapni īstenot. Ko darīt, ja jūsu vannasistaba ir maza? Raksta turpinājumā atradīsiet vērtīgus padomus, kā mazu vannasistabu padarīt vizuāli plašāku. 

Baltas krāsas izvēle
Nav noslēpums, ka balta krāsa spēj vizuāli paplašināt ikvienu telpu. Turklāt šī krāsa vienmēr ir modē, tāpēc ar tās izvēli nevar nošaut greizi. Lai vizuāli paplašinātu savu vannasistabu, noteikti izvēlieties baltu krāsu  nokrāsojiet baltas griestus, sienām un grīdai izvēlieties gaišas flīzes. Flīzes ir vienkārši kopjams materiāls, tādēļ šajā gadījumā no gaišo toņu izmantošanas noteikti nevajag baidīties. 

Košu krāsu izvēle
Arī košu krāsu izvēle var vizuāli paplašināt telpu. Košas krāsas ne tikai paplašinās telpu, bet arī piešķirs tai raksturu un atdzīvinās to. Vislabāk, ja košākus dekorus izmantosiet vannasistabas stūros. Der zināt, ka ne vienmēr vajag izvēlēties spilgtu krāsu dekorus, piemēram, sarkanus vai dzeltenus. 

Ja vannasistabas sienas ir baltā krāsā, tad arī pelēkas krāsas dekori būs ļoti labs akcents, lai atsvaidzinātu kopējo vannasistabas tēlu. Labam efektam ieteicams radīt kaut nelielu kontrastu ar sienām un griestiem. 

Dušas kabīne vai vanna?
Uz šo jautājumi noteikti nav viegli atbildēt. Gan dušas kabīnei, gan vannai ir savi plusi un mīnusi. 

Ja vannasistaba ir ļoti maza, tad vairumā gadījumu priekšroka tiek dota dušai. Tomēr labs risinājums var būt arī vanna. Šādos gadījumos gan ieteicams izvēlēties stūra vannu, jo tā neaizņem tik daudz vietas kā parastā vanna. Taču, ja nolemjat par labu dušai, tad ieteicams izvēlēties dušas kabīni ar caurspīdīgām durvīm.  

Spogulis
Varētu teikt, ka spogulis ir obligāts priekšmets ikvienā vannas istabā. Tas ir nepieciešams ne tikai, lai katru rītu ieskatītos tajā, bet arī lai vizuāli paplašinātu telpu. Spogulis atstaro gaismu, līdz ar to vannas istaba izskatās daudz plašāka un gaišāka. 

Vannasistabas mēbeles
Izvēloties vannasistabas mēbeles, noteikti nepieciešams padomāt par kopējo telpas izskatu. Lai vieglāk varētu saprast, kādas mēbeles nepieciešams iegādāties, uzzīmējiet vannasistabas plānu. Šādā veidā sapratīsiet, ko un cik daudz varat atļauties iegādāties. 

Lai radītu sakārtotības sajūtu, kā arī vizuāli paplašinātu vannasistabu, ieteicams izvēlēties slēgta tipa vannasistabas mēbeles. Lai telpas kopskats būtu pārdomāts un patiešām vizuāli pievilcīgs, gaišām vannasistabām ieteicams izvēlēties koka krāsas un faktūras mēbeles. 

Lai ekonomētu vietu vannasistabā, vajadzīgos plauktiņus, kur salikt nepieciešamās lietas, varat novietot virs vai zem izlietnes, kā arī virs tualetes poda. Vannasistabas durvju iekšpusē var piestiprināt āķīšus, uz kuriem varēsiet uzkarināt dvieļus vai halātu. Ja jūsu vannasistabā ir logs, tad tā palodze arī var kalpot par plauktiņu, kur novietot nepieciešamās lietas. 

Noteikti nevajag baidīties no mazām vannasistabām. Arī tās var iekārtot patiešām skaisti un gaumīgi. Galvenais ir atrast pareizo dizaina risinājumu. Ja tomēr trūkst ideju, tad tās varat meklēt internetā, jo mūsdienās tur cilvēki mēdz dalīties ar daudzām noderīgām idejām. 

Arī visu nepieciešamo vannasistabas iekārtošanai var iegādāties internetā. Piemēram, interneta veikalā 220.lv ir pieejamas vannasistabas izlietnes, vannasistabas aksesuāri, plaukti vannasistabai un vēl daudzas citas šīs telpas iekārtošanai nepieciešamās lietas. 

Iespējams, ir cilvēki, kuri nelabprāt remontam nepieciešamās lietas iegādājas internetā, tomēr nav nekāda pamata baidīties no iepirkšanās tiešsaistē. Iepirkšanās internetā ir pavisam vienkārša un ērta. Nereti internetā pieejamās lietas var iegādāties izdevīgāk nekā klātienes veikalos. Turklāt internetā iegādātajām precēm ir garantija, ka tās noteiktā laikā var sūtīt atpakaļ pārdevējam, ja tomēr tās nav tādas, kā iepriekš cerēts.  

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu