Kad ir labākais laiks, lai iegādātos nekustamo īpašumu?

Iegādāties savu nekustamo īpašumu mūsdienu sabiedrībā jau šķiet pavisam pašsaprotami, jo ikviens saprot, ka maksāt īres maksu ir palaist naudu vējā. Tomēr, lai darījums būtu veiksmīgs, ir vajadzīgi gan nekustamo īpašumu speciālistu, gan finanšu ieteikumi, kas palīdzēs veikt pirkumu īstajā laikā, tādēļ raksta turpinājumā tieši par labāko laiku pirkumam.

Kad ir labākais gada laiks
Kalendārs var būt lielisks palīgs, lai izprastu nekustamo īpašumu tirgu. Kopumā īpašumu cenas ir daudz mazākas pašās kalendārā gada beigās, īpaši decembrī, tā kā tirgū tiek izlikti īpašumi, kurus tiešām nepieciešams pārdot un īpašnieki ir gatavi arī vienoties par zemāku cenu. Tā kā visaugstākās cenas īpašumiem ir pavasara-vasaras sezonā, kad visi vēlas kaut ko iegādāties, var droši nogaidīt un iegādāties īpašumu arī janvārī vai februārī.

Kad ir zemākā procentu likme
Lai pirkums būtu veiksmīgs un procentu maksājumu summa nesasniegtu pusi no īpašuma vērtības, svarīgi izvēlēties piedāvājumu ar viszemāko likmi. Vislabākie kreditēšanas nosacījumi būs laikā, kad ekonomiskā situācija valstī ir stabila un arī vidējā alga valstī ir labā līmenī. Tomēr, pirms noslēgt kredīta līgumu, ir vērts vērsties visās bankās, kas piedāvā hipotekārās kreditēšanas pakalpojumus, un izvērtēt visus iespējamos piedāvājumus, lai izvēlētos izdevīgāko. 

Ja pašam šie jautājumi šķiet pārāk sarežģīti, droši var piesaistīt arī konsultantu, kas palīdzēs izprast visus nosacījumus.

Kad tava finanšu situācija ir stabila
Īpašuma iegāde ir liels finansiāls ieguldījums, tādēļ arī tavai kopējai finanšu situācijai jābūt stabilai. Ja plāno īpašumu iegādāties, izmantojot hipotekāro kredītu, īpašumu nav iespējams iegādāties bez pirmās iemaksas, kuru būtībā nepieciešams iekrāt. 

Kad ekonomiskā situācija ir stabila
Noteikti jāņem vērā kopējie ekonomiskie rādītāji valstī, kas būtiski ietekmē gan nekustamo īpašumu cenas, gan banku kreditēšanas noteikumus. Būtībā svarīgākie stabilas ekonomikas nosacījumi ir nodarbinātība, vidējās algas apmērs un inflācija. Jo augstāks nodarbinātības procents un vidējā alga, jo labākus nosacījumus var piedāvāt banka. Savukārt, ja inflācija ir augsta, arī nekustamo īpašumu cenas būs augstas un pārsniegs īpašuma vērtību, turklāt jāatceras arī 2007. gada krīze, kad inflācija un īpašumu cenas bija augstas, kā rezultātā daudzi cilvēki zaudēja savus mājokļus.

Kad pats esi gatavs pirkumam
Patiesībā vislabākais laiks īpašuma iegādei ir tad, kad tu pats vēlies īpašumu iegādāties un esi gatavs uzņemties šāda veida atbildību. Lielākoties brīdī, kad šī gatavība sasniegta, ir gan izpētīta visa informācija par banku kreditēšanas nosacījumiem un saņemti piedāvājumi, gan noskaidrots labākais laiks pirkuma veikšanai, kopējā finanšu situācija ir pietiekami stabila, lai ne par ko nebūtu jāuztraucas, kā arī pavisam noteikti ir jau izlemts, vai tiks iegādāts jau gatavs mājoklis vai arī tiks iegādāta zeme un māja tiks celta no pašiem pamatiem, īstenojot pat savus vispārdrošākos sapņus.