Banner 980x90

Kad man ir nepieciešams nekustamā īpašuma aģents, lai iegādātos īpašumu?

Domājat par dzīvesvietas iegādi? Viens no jūsu pirmajiem jautājumiem varētu būt par to, vai vajadzētu nolīgt nekustamā īpašuma aģentu. Īsa atbilde: Jā! Nākamie jautājumi varētu sekot – pirkt dzīvokli Rīgā vai tomēr māju mazpilsētā?

Jums nav obligāti jāalgo aģents, taču, ja jums ir aģents, tas ir svarīgs gids visā mājokļa iegādes procesā. Rakstā dalīsimies ar 6 iemesliem, kāpēc jums noteikti vajadzētu nolīgt aģentu, pat ja pērkat jaunbūvi.

Ātrie secinājumi

  • Būvuzņēmēja aģents rīkojas būvnieka interesēs, savukārt jūsu aģents ir jūsu interešu aizstāvis.
  • Nekustamā īpašuma aģenti ir profesionāļi sarunās par unikāliem apsvērumiem, kas saistīti ar jaunas mājas iegādi.
  • Aģenti ir objektīvi, kad runa ir par godīgu mājas cenu.

6 iemesli, kāpēc nolīgt nekustamā īpašuma aģentu

Aģents palīdzēs jums atrast pareizo būvnieku

Ja nekad iepriekš neesat iegādājies īpašumu (vai pat ja esat to darījis), jūs, iespējams, nezināt, ar ko sākt. Aģents var palīdzēt atrast uzticamu būvnieku, kas atbilst jūsu stilam un mājas vēlmēm.

Aģenti zina visu, sākot no būvnieka reputācijas, būvniecības termiņiem, cenām, komunikācijas stiliem un dizaina estētiku – visi šie faktori ir svarīgi, iegādājoties jaunuzceltu māju vai dzīvokli.

Aģents būs jūsu advokāts

Aģenti sniedz svarīgu informāciju par būvniecības procesu un pat var jūs vadīt daudzos pirkšanas procesa posmos, taču viņu galvenā atbildība ir būvnieka priekšā.

Kad jūs nolīgstat nekustamā īpašuma aģentu, jūs zināt, ka vienmēr strādās kāds, kura galvenā prioritāte ir jūsu intereses.

Var palīdzēt orientēties finansēšanas procesā

Būvnieki dažkārt piedāvā finansējumu jaunbūvējamām mājām, taču nav garantijas, ka tas ir labākais pieejamais piedāvājums. Nekustamā īpašuma aģenti – īpaši tie, kuriem ir liela pieredze ar jaunbūvēm – var atpazīt labu kreditēšanas piedāvājumu un savienot jūs ar citiem aizdevējiem, lai jūs varētu salīdzināt savas iespējas.

Zina, kā risināt sarunas

Neatkarīgi no scenārija ir grūti risināt sarunas par sevi, jo jūs personīgi esat ieinteresēts iznākumā. Nekustamā īpašuma aģenti var būt objektīvs sarunu vedējs jūsu vārdā visā pirkšanas procesā.

Svarīgi ir arī ņemt vērā, ka, iegādājoties jaunu mājokli, pastāv unikāli apsvērumi. Būvnieku garantijas, maksa, uzlabojumi, termiņi – tie visi ir jānoformē rakstiski, un jūsu nekustamā īpašuma aģents var tos pārrunāt jūsu kā pircēja labā.

Viņi var novērtēt tālākpārdošanas potenciālu

Viena no labākajām jaunbūves iegādes priekšrocībām ir tā, ka jūs varat to pielāgot savām vēlmēm – celtniecības materiālus, apdari un pat grīdas plānus. Taču augsta pielāgošanas pakāpe dažkārt var nozīmēt zemāku tālākpārdošanas vērtību vēlāk. Nekustamā īpašuma aģents var jums palīdzēt izdarīt izvēli, kas atbilst jūsu vīzijai par jauno mājokli un nodrošina veiksmīgu tālākpārdošanu.

Aģents zina, kā izlasīt sīko drukāto tekstu

Mājokļa iegāde ir saistīta ar daudz dažādiem dokumentiem. Pircējam bez aģenta tas var būt ne tikai pārlieku sarežģīti, bet arī var kaut ko svarīgu palaist garām, kas var radīt nopietnas finansiālas (vai citas) sekas.

Nekustamā īpašuma aģents ir juridisko līgumu un citu ar mājokļa iegādes procesu saistīto dokumentu eksperts. Viņš zina, kas ir jāmeklē, un var būt pārliecināts, ka jūs nekad neaizmirsīsiet svarīgu informāciju.

Kā izvēlēties pareizo nekustamā īpašuma aģentu?

Lai atrastu aģentu, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām, ir jāzina, kādas tās ir. Esiet pārliecināts par to, ko vēlaties no aģenta, un meklējiet tos, kas atbilst šiem kritērijiem.

Meklējot nekustamā īpašuma aģentu, liela priekšrocība ir aģentu zināšanas par rajoniem, pilsētām un apkārtējām teritorijām, kurās vēlaties iegādāties nekustamo īpašumu. Visticamāk, viņiem būs izveidojušās attiecības ar celtniekiem un viņi varēs dalīties svarīgā informācijā.

Dažkārt vislabākā vieta, kur meklēt aģentu, ir jautāt ģimenei un draugiem. Katrs aģents, protams, savās tīmekļa vietnēs un reklāmās izvieto labāko piedāvājumu. Tomēr tieši ieteikumi ir labākais veids, kā pārliecināties par pieredzi, ko var sniegt aģents. Ja neviens neko nevar ieteikt, mēģiniet pārbaudīt potenciālo aģentu klientu atsauksmes tiešsaistē.

Galu galā aģentam ir jābūt cilvēkam, kas jums patīk un kam uzticaties. Ja esat veicis izpēti, pieprasījis ieteikumus, pārbaudījis dažas iespējas un pārliecinājies, ka viņiem ir atbilstoša pieredze, atliek tikai ieklausīties savā intuīcijā un izvēlēties aģentu, kas šķiet piemērots.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)