Banner 980x90

Kādas priekšrocības ir dažādiem cepeškrāsns veidiem

Mūsdienīgas un funkcionālas virtuves neaizstājama ierīce, viennozīmīgi, ir kvalitatīva cepeškrāsns, kas ļauj attīstīt savas kulinārās prasmes tiem, kuri ar gatavošanu ir uz "Jūs", ļaujot ātri un ērti pagatavot savus iemīļotākos ēdienus tiem, kam ikdienā daudz laika ēdiena gatavošanai neatliek. 

Taču savām vajadzībām un budžetam atbilstošas sadzīves tehnikas izvēle ne vienmēr ir viegls uzdevums – piedāvājumā ir ļoti plašs modeļu klāstu, kas atšķiras gan ar funkcijām un gatavošanas režīmiem, gan tehnoloģijām. Tāpēc šajā rakstā sadzīves tehnikas veikala Verners DE speciālists sniedz padomus, kā izvēlēties sev piemērotāko modeli, izvērtējot dažādu cepeškrāsns veidu priekšrocības

Elektriskā, konvekcijas vai tvaika cepeškrāsns – kā izvēlēties? 

Pirms jaunas cepeškrāsns iegādes jāizvērtē ne tikai pieejamais budžets, bet arī ikdienas gatavošanas paradumi. Tiem, kas ikdienā gatavo reti, lieliski kalpos standarta elektriskā cepeškrāsns, savukārt pavārmākslas eksperti un tie, kuri ikdienā vēlas lutināt savus tuviniekus ar gardām un daudzveidīgām maltītēm, novērtēs kombinētās vai tvaika cepeškrāsns daudzveidīgos ēdiena pagatavošanas režīmus. 

Elektriskās cepeškrāsnis

Elektriskās cepeškrāsnis vēl aizvien ir klasiska un iecienīta izvēle vienkārši pārvaldāmo gatavošanas režīmu un temperatūras iestatīšanas, kā arī pieejamās cenas dēļ. Šie modeļi nodrošina vienmērīgu cepšanas temperatūru plašā temperatūras diapazonā, turklāt aprīkoti ne tikai ar augšējās un apakšējās cepšanas režīmiem, bet arī grila funkciju un kombinētajiem režīmiem. Vienlaikus jāņem vērā, ka standarta elektriskās cepeškrāsnis patērē vairāk elektroenerģijas, salīdzinot ar konvekcijas vai tvaika modeļiem. 

Konvekcijas cepeškrāsnis

Konvekcijas cepeškrāsnis ir aprīkotas ar ventilatoru, kas novietots cepeškrāsns aizmugurē. Gatavošanas laikā ventilators nodrošina vienmērīgu karstā gaisa cirkulāciju, tā saīsinot gatavošanai nepieciešamo laiku. 

Šādi ēdiens tiek pagatavots vienmērīgi, ļaujot iegūt kraukšķīgu garoziņu, līdz ar to šī funkcija ir ideāli piemērota gaļas, zivju un dārzeņu ēdienu pagatavošanai. Cepeškrāsnis ar konvekcijas režīmu piemērotas gan ēdiena cepšanai un grilēšanai, gan grauzdēšanai. Papildu pluss – samazinoties gatavošanai nepieciešamajam laikam, tiek ietaupīta arī patērētā elektroenerģija. 

Tvaika cepeškrāsnis 

Cepeškrāsnis, kas aprīkotas ar tvaika gatavošanas funkciju, ir salīdzinoši dārgākas, taču nodrošina izcilus gatavošanas rezultātus. Tvaika cepeškrāsnis ēdiena gatavošanai izmanto tvaiku, kas ļauj saglabāt vērtīgās produktu uzturvielas, aromātu, garšu un sulīgumu, turklāt īpaši piemērota izvēle tiem, kas vēlas gatavot veselīgas maltītes ar zemu tauku saturu. 

Šie modeļi ļauj būtiski ietaupīt patērēto elektroenerģiju, taču vienlaikus jārēķinās ar ilgāku gatavošanai nepieciešamo laiku. Daudzveidīgas ēdiena pagatavošanas iespējas nodrošina arī plašais kombinēto režīmu klāsts. 

Cepeškrāsnis ar mikroviļņu funkciju 

Ierīces, kas nodrošina ne tikai standarta gatavošanas režīmus – augšējo un apakšējo cepšanu, grilēšanu un konvekciju, bet arī mikroviļņu funkcijas – atkausēšanu, ātru uzsildīšanu un citas. Ideāla izvēle ikdienā aizņemtiem cilvēkiem vienkāršu maltīšu pagatavošanai un tiem, kas vēlas ietaupīt vietu, apvienojot divu ierīču funkcijas vienā. 

Iebūvējamā cepeškrāsns 

Iebūvējamā sadzīves tehnika ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas iekārtot mūsdienīgu, ergonomisku un gaumīgu virtuves interjeru. Iebūvējamo cepeškrāsni iespējams novietot zem plīts vai acu augstumā, atkarībā no iebūvētās virtuves iekārtas izvietojuma un dizaina. 

 

Foto: Freepik.com

Pievērs uzmanību papildu funkcijām! 

Mūsdienīgākie cepeškrāsns modeļi piedāvā arī dažādas noderīgas papildu funkcijas, kas ne tikai atvieglo ēdiena gatavošanu, bet arī ierīces vadību un kopšanu. Tomēr papildu funkcijas nereti sadārdzina ierīces cenu, tāpēc iepriekš svarīgi izvērtēt papildu funkciju lietderību. 

Automātiskās programmas un citas tehnoloģijas 

  • Automātiskās receptes: mūsdienīgākie modeļi aprīkoti ar iepriekš ieprogrammētiem dažādu ēdienu gatavošanas režīmiem, kas automātiski pielāgo maltītes pagatavošanai nepieciešamo laiku, temperatūru un režīmu. Iepriekš nepieciešams vien izvēlēties recepti un ievadīt ēdiena svaru.
  • Sensori: atsevišķi modeļi aprīkot ar programmām, kas izmanto inovatīvus sensorus, kuri uzrauga ēdiena gatavošanas procesu, automātiski pielāgojot gatavošanas laiku un temperatūru.
  • Siltuma saglabāšana: funkcijas, kas ļauj saglabāt ēdienu siltu arī pēc gatavošanas.
  • Termozonde: ierīce, kas ļauj precīzi noteikt ēdiena iekšējo temperatūru gatavošanas laikā. Tā sastāv no metāla zondes, kas jāievieto ēdienā un vadiem, kas savieno zondi ar ierīces vadības paneli, ļaujot sekot līdzi maltītes temperatūrai. Šī funkcija ir īpaši noderīga dažādu gaļas ēdienu, steiku, jūras produktu pagatavošanai. 

Pašattīrīšanās funkcijas ērtākai ierīces tīrīšanai 

  • Pirolītiskā pašattīrīšanas funkcija: modeļi, kas aprīkot ar šādu funkciju, ļauj iestatīt speciālo pirolīzes režīmu, kura laikā cepeškrāsns tiek uzkarsēta līdz aptuveni 500 °C, sadedzinot ēdiena atliekas, netīrumus un taukus. Kad pašsattīrīšanas režīms ir pabeigts, visi netīrumi ir pārvērtušies pelnos, kurus bez liekām pūlēm un papildu ķīmiskiem līdzekļiem iespējams saslaucīt ar mitru lupatiņu.
  • Katalītiskā pašattīrīšanas funkcija: šie modeļi ir aprīkoti ar speciālu, emaljētu virskārtu, kas atgrūž netīrumus un taukus, tā atvieglojot ierīces kopšanu.
  • Hidrolītiskā tīrīšana: šī funkcija izmanto tvaiku, kas mīkstina netīrumus, kurus pēc tam var viegli noslaucīt.
  • Atgādinājums par tīrīšanu: atsevišķi modeļi ir aprīkot ar funkciju, kas uz vadības paneļa parāda ziņojumu, kad nepieciešams veikt ierīces tīrīšanu. 

 

Foto: Freepik.com

Kvalitatīva sadzīves tehnika plašā klāstā Verners DE! 

Nepieciešama jauna cepeškrāsns? Ienāc vde.lv vai kādā no Verners DE veikaliem visā Latvijā! Verners DE atradīsi Whirlpool, AEG, Electrolux un citu vadošo sadzīves tehnikas ražotāju modeļus – jaunas A kategorijas ierīces, kā arī B+ kategorijas cepeškrāsnis ar vizuāliem defektiem vai mazlietotus B- kategorijas modeļus tiem, kas vēlas ietaupīt pat vairāk nekā 40% no preces sākotnējās cenas. Šeit atradīsi arī citas preces mūsdienīgas un funkcionālas virtuves iekārtošanai – indukcijas plītis, vīna skapjus, veļas žāvētājus, trauku mazgājamās mašīnas un citas ierīces pat ar vairāk nekā 40% atlaidi! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)