Kamerkoris "Muklājs" noslēgs sezonu ar koncertu Piņķu baznīcā

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sestdien, 2.jūlijā, plkst.13.00 Piņķu sv.Jāņa baznīcā Skolas ielā 15 kamerkoris "Muklājs", noslēdzot 27.sezonu, priecēs klausītājus ar plašu garīgās mūzikas programmu "Pulchra es amica mea" jeb "Tu esi skaista, mīļotā mana", pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informē pasākuma organzatori.

"Koncerta poētiskais nosaukums patapināts no 1978.gadā dzimušā norvēģu komponista Oli Gjeilo kompozīcijas "Ziemeļblāzma" ("Northern Light"), kas arī izskanēs šajā koncertā. Par šo 2008.gada decembrī Oslo uzrakstīto kora dziesmu tās autors bilst, ka tā ir "visnorvēģiskākā no visām manām kompozīcijām daudzu gadu garumā", un ziemeļblāzmu komponists raksturo kā vienu no skaistākajiem dabas fenomeniem. Jāpiebilst, ka šajā dziesmā teksts ‘Pulchra es, amica mea’ ir ņemts no Bībeles, no Zālamana Augstās dziesmas 6.nodaļas par vīrieša un sievietes mīlestību," atzīmē kamerkora "Muklājs" mākslinieciskais vadītājs Jānis Kokins.

Programmā skanēs dažādu laikmetu un tautu komponistu daiļrade. No latviešu komponistiem "Muklājs" izpildīs gan klasiķu, gan mūsdienu komponistu – Andreja Jurjāna, Lūcijas Garūtas, Pētera Butāna, Jevgeņija Ustinskova, Riharda Dubras, Artura Maskata un Kristapa Šoriņa – kompozīcijas. Savukārt ārvalstu komponistus koncerta programmā pārstāvēs M.Durufle, M.Zuccante, O.Gjeilo, E.Deilija, A.Pärt, G.Rossini, J.Busto.

Šis ir Rīgas domes kultūras centra "Iļģuciems" kamerkora "Muklājs" 27.sezonas noslēguma koncerts. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Rīgas domes kultūras centra "Iļģuciems" kamerkoris "Muklājs" ir dibināts 1989.gadā. Kopš 2012.gada kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Jānis Kokins. Līdz 2012. gadam kori vadīja tā dibinātāja Sandra Šmate. Koris ir vairākkārtējs Dziesmu svētku koru karu laureāts un starptautisko festivālu un projektu dalībnieks. "Muklājs" ar panākumiem piedalījies starptautiskos koru konkursos vairākās valstīs. Pēdējais nozīmīgākais kora sasniegums ir izcīnītais V pakāpes zelta diploms Pasaules koru olimpiādes atklātajā konkursā 2014.gada jūlijā jaukto kamerkoru grupā. Pašlaik kora rindas kuplina 32 dziedātāji. Kolektīva repertuārā ir skaņdarbi no renesanses līdz pat 21.gadsimta mūzikai.