Banner 980x90

Kas tev jāzina par slēptajām durvīm un to priekšrocībām

Slēptās durvis kā risinājumu iekšdurvīm savā mājoklī cilvēki izvēlas uzstādīt arvien biežāk. Tas ir lielisks veids, kā interjeru nepārsātināt ar dizainu vai tieši pretēji – minimālā interjerā veidot īpašu akcentu.

Kas tev jāzina, izvēloties slēptās durvis savam mājoklim? Lai līdzētu tikt skaidrībā, lūdzām Annai Ilmerei, pieredzējušai interjera dizainerei no Anna Hanna Design, dalīties ar savu pieredzi un padomiem, kas būtu jāņem vērā, pieņemot lēmumu par labu šādam iekšdurvju risinājumam.

Kādā interjerā, Tavuprāt, labāk izskatīsies slēptās durvis?

Ne visi aizdomājas par to, ka iekšdurvīm ir teju galvenā loma visā telpas noformējumā. Durvis ir pats pirmais elements, kuru ieraugām, vēl pirms ienākam istabā. Tām būtu jābūt pieskaņotām ne vien interjeram, bet arī kopējai mājokļa noskaņai. Izvēloties durvju veidu, noteikti jāņem vērā konkrētās telpas parametri, piemēram, mazā istabā nebūtu vēlams izvēlēties lielas un masīvas formas iekšdurvis. Šādā telpā noteikti labāk piestāvēs kaut kas viegls un neuzkrītošs, lai mazo istabu nepadarītu vēl mazāku, un šādā gadījumā lieliski noder tieši slēptās durvis.

Visbiežāk slēptās durvis izmanto minimālisma stilā, taču tās var pieskaņot jebkuram interjera dizaina virzienam, galvenais, lai tās tiek saskaņotas ar kopējo dizaina konceptu.

 

Kādos gadījumos Tu izvēlies piedāvāt saviem klientiem slēpto durvju risinājumu?

Slēptās durvis visbiežāk izvēlos izmantot kā risinājumu palīgdurvīm mājokļos, tās iekļaujot sienu dekoratīvās apdares ritmā un radot vienotu telpas interjeru. Parasti interjerā jau ir tik daudz visa kā – krāsojums, mēbeles, aizkari, gleznas, spoguļi utt. Palīgdurvju vērtnes, aplodas, cokoli un citi dizaina risinājumi padara to nevajadzīgi raibu.

Ja plašā, mūsdienīgā telpā ir daudz durvju, kuras ved uz citām telpām – guļamistabām, virtuvi, vannasistabu, garderobi vai citām palīgtelpām –, tad vismaz dažas no visām iekšdurvīm iesaku veidot kā slēptas, piemēram, uz garderobi. Tāpat, ja uz kādas sienas iecerēts ļoti kontrastējošs krāsojums vai tapete, parastās durvis ar aplodām nevajadzīgi saraibina interjeru un jauc ritmu. Slēptās durvis ļauj dekoratīvi suģestējošo ritmu veidot pilnīgu. Šādas durvis ļauj padarīt interjeru stilīgāku un brīvāku/plašāku. Ar šādu durvju palīdzību veidojas apdullinoši interjeri – galu galā šīs durvis ir patiešām gandrīz neredzamas.

Kādas ir slēpto durvju priekšrocības?

Durvju rāmja uzstādīšanas princips ir paslēpts, tas netiek dekorēts ar koka kārbu. Durvis tiek rūpnieciski apstrādātas ar grunti, ko vēlāk var viegli izmantot ne tikai krāsošanai, bet arī tapetēšanai. Šīm durvīm eņģes ir paslēptas durvju kārbā, kā arī arvien biežāk klienti izvēlās izmantot slēptos durvju rokturus. Slēpto durvju kārbas tiek izgatavotas no alumīnija konstrukcijām, kas ir liela priekšrocība, salīdzinot ar klasiskajām iekšdurvju kārbām. Tām ir laba noturība pret mitrumu un temperatūras izmaiņām telpā, kas garantē, ka kārba nedeformēsies apdares laikā, jo sienas var tikt krāsotas ar ūdens bāzes krāsām.

Svarīgi paturēt prātā, ka durvju vērtnei jābūt vienā līmenī ar sienu pirms tās krāsošanas vai aplīmēšanas ar tapeti, jo tikai tā var iegūt patiesu slēpto durvju efektu. Slēptās durvis var krāsot vienā krāsā ar sienu vai tieši pretēji – krāsot košas, sienai kontrastējošā tonī. Bērnistabā, piemēram, durvju otro pusi var pārvērst par tāfeli vai izmantot lietderīgi kā citādi.

 

Kas būtu jāņem vērā, izvēloties uzstādīt savā mājoklī slēptās durvis?

Galvenais ir atcerēties, ka slēpto durvju uzstādīšana būtu jāveic pašā remonta sākumā. Slēpto durvju alumīnija kārba ideālā gadījumā tiek montēta ailēs būvniecības posmā pirms apdares darbu uzsākšanas, tāpēc nepieciešams savlaicīgi precīzi ieplānot durvju aiļu izmērus. Noteikti vajadzētu pārdomāt, kādā virzienā durvis vērsies – uz sevi vai no sevis, jo atkarībā no tā mainās arī durvju kārbas konstrukcija. Savukārt, ja telpā esošās standarta durvis klients pēc laika izvēlas mainīt uz slēptajām, vajadzētu paturēt prātā, ka būs nepieciešams veikt jaunu sienas apdari. Lai panāktu 100% slēpto durvju efektu nedrīkst aizmirst, ka durvju vērtnei jābūt vienā līmenī ar sienu.

 

 

Durvju Eksperts

Tālrunis: + 371 26357359
Adrese: Ganību dambis 21b, Rīga, LV-1005
E-pasts: ainars@durvjueksperts.lv

 

https://durvjueksperts.lv/

https://www.facebook.com/durvjueksperts

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)