Kāzu rīkotāji jūsu sapņu svinībām

Foto: Ligavam.lv/Marka photo
Foto: Ligavam.lv/Marka photo
Kāzu dienas plānošana ir iedvesmojošs process, taču kāzu organizēšana ir arī saspringta un laikietilpīga. Padomāt par visu - tas nebūt nav vienkāršs uzdevums, kas prasa pieredzi un zināšanas. Kāzu rīkotāji ir eksperti šajā lauciņā. Un tomēr katras kāzas ir individuālas. Kā uzticēties un zināt, ka esat atraduši īstos cilvēkus jūsu kāzu svinību rīkošanai?

Sāciet ar plānu
Vispirms jums ar savu partneri jāvienojas, cik daudz paši vēlaties iesaistīties kāzu rīkošanā. Dažiem pāriem patīk būt klāt radošajā procesā, taču citi novērtē jau gatavu gala variantu kā kvalitatīvu pārsteigumu un dāvanu sev. 
Izvērtējiet:
• cik laika varat veltīt organizatoriskiem darbiem;
• cik līdzekļu esat gatavi virzīt dažādiem kāzu pakalpojumiem;
• vai varat iesaistīt draugus, paziņas un ģimeni kāzu svinību rīkošanā.

Izskatiet pieejamo piedāvājumu
Kad esat noteikuši laika termiņus, pieejamos cilvēkresursus un budžetu, ir būtiski apzināties savu kāzu vīziju un izskatīt pieejamo piedāvājumu. Meklējot kāzu organizatoru, varat vērsties pie:
• individuāliem kāzu rīkotājiem;
• kāzu aģentūrām.

Kāzu rīkotāji pieies katrai situācijai individuālāk, bet aģentūras piedāvās plašu pakalpojumu klāstu. Un tomēr, galvenais ir saprast, vai spēsiet veiksmīgi sastrādāties un rast balansu starp jūsu vēlmēm un piedāvājumu.

Esiet atklāti savās vēlmēs
Kāzu rīkotāji vēlēsies dzirdēt jūsu vīziju un novērtēs katru jūsu vēlmi. Tas ir cilvēks, kuram jums jāuzticas gandrīz kā savai otrajai pusītei, tāpēc sāciet ar vienkāršu sarunu par to, kā jūs redzat savu svinību dienu. Uztveriet situāciju viegli, jo plānošanas posms ir laiks, kad ļaut jūsu idejām, pat vistrakākajām, izskanēt. Tad arī varēsiet pārbaudīt, cik radošs un elastīgs ir jūsu izvēlētais pakalpojuma sniedzējs!

Foto: Ligavam.lv/Jānis RomanovskisFoto: Ligavam.lv/Jānis Romanovskis


Kas būtu jāpārrunā? 
Kāzu organizēšanā ietilpst ne tikai scenārija izveide, bet arī dekorāciju pasūtīšana un ēdinātāju piesaiste. Kad meklējat kāzu rīkotājus, noskaidrojiet viņu iepriekšējo pieredzi un esošo piedāvājumu:
• izjautājiet, kādi pakalpojumi ietilpst kāzu rīkotāja piedāvājumā;
• iepazīstaties ar rīkotāja iepriekš organizētajām svinībām;
• iepazīstieties ar atsauksmēm no iepriekšējiem klientiem;
• salīdziniet vairākus piedāvājumus;
• konsultējaties ar draugiem un paziņām, kam ir bijusi pieredze kāzu rīkošanā.

Tāpat ir ļoti būtiski saprast, vai jums ir vajadzīgs pilna kāzu servisa rīkotājs, vai arī vēlaties viņam uzticēt tikai ceremoniju svinību daļu. 

Kas ir iekļauts kāzu rīkošanas procesā?
Noskaidrojiet, vai rīkotājs spēs nodrošināt visas jūsu vēlmes un vajadzības un vienojaties par risinājumiem un vēlamajām kombinācijām. Pilnā servisā visbiežāk ir iekļauts:
• plānošanas process;
• scenārija izstrāde;
• dizains un kopējais noformējums;
• ceremonijas un svinību vietu izvēle un rezervēšana;
• vakara vadītāja, mūziķu un citu svinību pakalpojumu piesaistīšana;
• foto un video pakalpojumu atrašana;
• regulāras tikšanās.

Vienošanās process ir ļoti svarīgs posms, lai abas puses būtu apmierinātas. Tad jūs jutīsiet, ka padomāts ir gan par galda kartēm un ceremonijas izkārtojumu. 

Foto: Ligavam.lv/Linda LauvaFoto: Ligavam.lv/Linda Lauva
Kādam jābūt kāzu rīkotājam?
Lai atrastu kāzu rīkotājus, kas jūs neatstās vienaldzīgus, jums pašiem jābūt skaidrai savai nostājai - ko jūs gribat un negribat. Izvēle ir atkarīga no jūsu svinību specifikas. Ir aģentūras, kas specializējas kāzu organizēšanā ārzemēs vai, piemēram, meklē īpaši radošus risinājumus ceremonijām brīvā dabā. Sarunas laikā pievērsiet uzmanību:
• personas entuziasmam par jūsu svinībām
• iepriekšējai pieredzei (ar vēlams līdzīgu svinību apjoma rīkošanu);
• spēcīgajām pusēm noteiktās sfērās;
• kopējām idejām un vērtībām;
• patīkamai komunikācijai, kuru gribas turpināt.

Līdzīgi kā mīlestībā, arī kāzu organizēšanā daudz kas ir jāsajūt, tāpēc pievērsiet īpašu uzmanību, lai kāzu rīkotāji ir ne tikai zinoši un profesionāli, bet arī rada patīkamu komunikāciju jūsu starpā. Kāzu rīkošanai nav jābūt stresa piepildītam procesam vai atskaitei viesiem. Tam ir jābūt procesam, ko jūs patiesi izbaudāt!

Kāzu medijs Līgavām.lv piedāvā iepazīties ar plašu profesionālu un pāru iemīļotu kāzu rīkotāju piedāvājumu, kas ļaus atrast sev tīkamāko.

Kas jāzina par kāzu vadītāju?
Maldīgs ir priekšstats par to, ka kāzu rīkotāji spēs kāzas arī vadīt. Ir cilvēki, kam padodas organizēt, taču viņi jūtas neērti runājot publikas priekšā. Tomēr tāpat kā ikvienu kāzu pakalpojumu, kāzu rīkotāji spēs atrast entuziastiskus un atraktīvus kāzu vadītājus jūsu gaumei. Neaizmirstiet, ka jūs paši droši varat ieteikt savus variantus. Ir būtiski, lai kāzu vadītāji arī ir jūsu redzeslokā un pilnībā izprot kāzu ideju, tematiku un jūsu vēlamo rezultātu. Kāzās varat ielūgt ne tikai klasiskus vakara vadītājus, bet arī:
• piesaistīt talantus no paziņu loka;
• uzaicināt improvizācijas teātri vai stand-up comedy pārstāvjus;
• uzrunāt pašmāju slavenības, kas jums šķiet iedvesmojošas.

Kā sagatavoties pašam?
Lai neapjuktu lielajā darba apjomā un spētu sekot līdzi kāzu rīkotāju darbam, plānojiet aktivitātes arī paši. Rīkotāji parūpēsies par to norisi, taču arī jums būs mierīgāka sirds, ja sekosiet līdzi, lai viss iekļautos termiņos un resursos. Tajā var lieti noderēt kāzu plānotājs, kas kalpos arī par atmiņu pēc kāzu svinībām. 

Foto: Ligavam.lv/Elīna UpmaneFoto: Ligavam.lv/Elīna Upmane
Jo vairāk būsiet klāt kāzu rīkotājiem, jo vairāk spēsiet paši piedalīties procesā. Tomēr atcerieties - visa pamatā ir uzticība, un arī kāzu rīkotāji ir ieinteresēti burvīgu svinību realizēšanā. 

Ar kādu summu būtu jārēķinās?
Svinību rīkošanas cena ir individuāls jautājums, par kuru jāvienojas ar rīkotāju. Bieži vien kāzu rīkotāji prasa konkrētu summu vai, piemēram, 10% no kāzu kopējā budžeta. Par pakalpojumiem rīkotāji vienojas ar pāri, līdz ar to jums ir iespēja pašiem izvēlēties, kādiem piedāvājumiem piekrist. Vienojoties par summu jau sākumā, varēsiet veiksmīgāk plānot resursus un būsiet mierīgāki. Laicīgi noteiktas finanses aiztaupīs neparedzētos izdevumus un varēsiet koncentrēties svinību kvalitātei!

Kāzu medijs Līgavām.lv novēl, lai kāzu laiks būtu mierīgs, baudāms, un kāzu rīkotāji kļūtu par jūsu draugiem un iedvesmotājiem skaistajā organizēšanas procesā!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu