Banner 980x90

Ko nozīmē darba strīdu risināšana ārpustiesas ceļā?

Lai arī darba strīdi visbiežāk tiek risināti tiesā, aizvien populārāka kļūst ārpustiesas darba strīdu izšķiršana. Šādam procesam ir sava noteikta kārtība, kuras ievērošanā un pilnvērtīgā izmantošanā ir nepieciešami darba tiesību jomā pieredzējušu speciālistu kvalitatīva juridiskā palīdzība. Darba strīdu risināšana ārpustiesas ceļā nav obligāta, taču tā, salīdzinot ar domstarpību iztiesāšanu tiesā, var ietaupīt laiku un līdzekļus. 

Kā notiek ārpustiesas strīdu izšķiršana? 

Strīdu risināšanas normatīvie akti nosaka, ka individuāli darba tiesību strīdi uzņēmumā starp darbinieku un darba devēju ir maksimāli jārisina pārrunu ceļā uzņēmumā vai ārpus tā, taču šāds risinājums nav obligāts.  

Darbiniekam, kura tiesības un intereses tiek aizskartas, ir tiesības piesaistīt savu pārstāvi, kas var būt arī darba tiesībās specializējies advokāts vai advokātu birojs. Piesaistītie pārstāvji sarunās ar darba devēju var vienoties par darba strīdu komisijas izveidošanu uzņēmumā, lai izšķirtu domstarpības, vai citu risināšanas kārtību. Vienošanās par izvēlēto kārtību tiek noslēgta rakstveidā. 

Vai ārpustiesas process ierobežo tiesības vērties tiesā? 

Normatīvajos aktos ietvertās iespējas ārpustiesas strīdu risināšanā ne tikai nav obligātas, bet arī neietekmē darbinieka tiesības iesniegt tiesā prasību, ja tiek konstatēts tiesību vai interešu aizskārums pārrunu laikā starp darba devēju un darbinieku vai tā pārstāvjiem, sūdzības iesniegšanā un izskatīšanā, kā arī citos risinājuma meklēšanas posmos.  

Kādēļ izvēlēties advokātu kā pieaicināto pārstāvi? 

Darba tiesībās specializējies zvērināts advokāts kā pieaicinātais pārstāvis var palīdzēt gan risināt pārrunas ārpustiesas ceļā, gan veikt interešu aizstāvību tiesā, kad citas iespējas ir izsmeltas. Lai panāktu maksimāli sev vēlamāko rezultātu darba tiesību strīdos, juridiskā palīdzība ir jāmeklē savlaicīgi un rūpīgi ir jāizvērtē pakalpojumu sniedzējs, izvērtējot advokātu prakses reputāciju un pieredzi līdzīgās lietās.  

 

Darba tiesības un darba strīdu risināšana ir viens no zvērinātu advokātu biroja „Atlācis un Partneri” darbības virzieniem. Biroja speciālistiem ir plaša pieredze klientu konsultēšanā un pārstāvēšanā darba tiesību jomā gan no darba devēju, gan darba ņēmēju puses. Tādēļ gan biroja advokāti Rīgā, gan juristi Valmierā spēs sniegt pieredzē un zināšanās balstītu viedokli par piemērotāko risinājumu konkrētajā situācijā. Iepazīstieties ar informāciju mājaslapā www.eabirojs.lv un pēc nepieciešamības piesakieties konsultācijai jums ērtā laikā.  

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)