Banner 980x90

Ko patiesībā jaunieši vēlas no viedtālruņa? Skaidro paši jaunieši 

Strauji tuvojas jauns mācību gads, kas šogad būs citādāks nekā parasti, jo mācības daļēji var nākties turpināt attālinātā režīmā. Lai vecāki bērnam nodrošinātu funkcionālu un vienlaikus finansiāli izdevīgu tehnisko aprīkojumu, risinājums var būt jauna viedtālruņa iegāde.  

Kā neapjukt plašajā piedāvājuma klāstā un kā izvēlēties jauniešiem piemērotu viedtālruni, skaidro jaunieši – Ieva un Emīls jeb "Mēs ar brāli kolosāli!"

Ieva un Emīls Ķiģeļi ir atraktīvs māsas un brāļa tandēms, kas vlogo un rāda savus piedzīvojumus citiem sociālajos medijos zem nosaukuma "Mēs ar brāli kolosāli!". Viņi kopīgi filmē dažādus eksperimentus, jokus, intervijas un ikdienas notikumus, ar kuriem dalās savā YouTube kontā. Kā jau visiem jauniešiem, viedtālruņu izmantošana ir būtiska daļa arī no viņu ikdienas dzīves, tāpēc Ieva un Emīls atklāj piecas svarīgākās īpašības, kurām jābūt viedtālrunī. 

1. Ekrāna izmērs

Ikdienā jaunieši viedtālruni izmanto, lai skatītos video YouTube, kā arī dažadas filmas un seriālus, tāpēc mums ir svarīgs ekrāna izmērs un tā izšķirtspēja. Tajā pašā laikā viedtālruņa ekrāns nevar būt arī pārāk liels. Tam ir ērti jāieguļas plaukstā, lai vajadzības gadījumā to varētu izmantot arī ar vienu roku. Ne mazāk svarīgs ir arī displeja spilgtums, krāsu kvalitāte un skatīšanās leņķi. Izvēlies telefonu, kura ekrāns ļauj to nolasīt, pat atrodoties ārā, spilgtas gaismas apstākļos. Savukārt displejam ieteicams būt vismaz Full HD (1920x1080 pikseļi), kas pēc mūsdienu standartiem jau ir pats minimums.

2. Kameras izšķirtspēja

Jaunieši ir ļoti aktīvi foto un video materiālu veidotāji un pēc tam arī to apstrādātāji, lai pēcāk tos publicētu Instagram, YouTube vai TikTok, tāpēc ļoti svarīga ir viedtālruņu kameras izšķirtspēja. Šobrīd esam iecienījuši viedtālruņus, kuriem aizmugurē ir četras kameras – platleņķa lēcu, dziļuma sensoru un augstas izšķirtspējas mirkolēcu. Pateicoties tam, ir iespējams uzņemt ārkārtīgi asus un detalizētus foto un video kadrus. Savukārt, atsākoties mācībām, viedtālruņa kamera ir nepieciešama, lai fiksētu uz tāfeles uzrakstīto informāciju, kā arī, lai iemūžinātu mirkļus ar klasesbiedriem.

3. Baterija

Vecākiem, izvēloties viedtālruni jaunietim, ir jāpievērš uzmanība arī tam, kāda ir tā akumulatora ietilpība (mAh), kā arī tam, kāds ir baterijas izlādes ilgums. Telefona sagādātais prieks var būt ļoti īss, ja tas izlādējas jau pēc dažām stundām. Jaunieši visu dienu atrodas kustībā, vienlaikus aktīvi lietojot telefonu, tāpēc svarīgi, lai telefona baterija izturētu veselu dienu bez papildu uzlādes.

4. Atmiņa

Telefoni ar 16GB iebūvēto atmiņu jau skaitās novecojuši un nepietiekami ietilpīgi. Uzlabojoties ar telefoniem uzņemto bilžu un video kvalitātei, šie faili aizņem vairāk vietas, tāpēc izvēlies telefonu ar vismaz 32GB ietilpību, lai vari bildēt un filmēt nebaidoties, ka pēkšņi telefona atmiņa būs pilna. Viedtālruņi tiek piedāvāti arī ar 64GB un lielākas ietilpības iekšējām atmiņām.

5. Budžets

Jauniešiem ir daudz prasību un reizēm pat kaprīžu pret viedtālruņiem, taču maldīgs ir uzskats, ka tādu tālruņu izmaksas ir augstas. Piedāvājumi ir dažādi, taču ir vairāki telefoni, kuru izmaksas ir pat 200-300 EUR kategorijā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)