Konkurences padome vērtēs bankas "Citadele" vēlmi iegādāties līzinga kompāniju "UniCredit Leasing"

Konkurences padome (KP) saņēmusi bankas "Citadele" apvienošanās ziņojumu par vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "UniCredit Leasing" un SIA "UniCredit Insurance Broker", aģentūru LETA informēja KP.

Rīga, 31.janv., LETA. Konkurences padome (KP) saņēmusi bankas "Citadele" apvienošanās ziņojumu par vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "UniCredit Leasing" un SIA "UniCredit Insurance Broker", aģentūru LETA informēja KP.

KP lēmumu par apvienošanos pieņems mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas.

Banka "Citadele" sniedz tradicionālos banku un finanšu pakalpojumus, tostarp kreditēšanas pakalpojumus. Bankas "Citadele" grupā ietilpst arī SIA "Citadele līzings un faktorings", kas sniedz dažāda veida līzinga, kā arī faktoringa pakalpojumus. Tāpat bankas grupas uzņēmumi piedāvā apdrošināšanas un ieguldījumu pārvaldīšanas pakalpojumus.

Savukārt "UniCredit Leasing" pamatā sniedz līzinga pakalpojumus, taču tās darbība aptver arī aizdevumu izsniegšanu, kā arī finansēšanas pakalpojumus ierobežotos gadījumos, bet "UniCredit Insurance Broker" sniedz apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieka pakalpojumus nedzīvības apdrošināšanā. 

Jau vēstīts, ka banka "Citadele" ir noslēgusi līgumu ar Itālijas "UniCredit S.p.A.", iegādājoties "UniCredit Leasing" līzinga operācijas Baltijā. 

Banka "Citadele" iegādāsies 100% SIA "UniCredit Leasing", kas strādā ar filiālēm Lietuvā un Igaunijā, kapitāldaļu, kā arī tai piederošo meitasuzņēmumu SIA "UniCredit Insurance Broker", kurai ir filiāle Igaunijā. Plānots, ka pēc visu nepieciešamo atļauju saņemšanas darījums noslēgsies šogad pirmajā ceturksnī.

Tāpat ziņots, ka Igaunijas Konkurences padome ir jau atļāvusi bankai "Citadele" iegādāties Baltijas valstīs strādājošo līzinga kompāniju "UniCredit Leasing".  

2018.gadā "UniCredit Leasing" apgrozījums bija 24,891 miljons eiro, bet kompānijas peļņa bija 10,715 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "UniCredit Leasing" Latvijā darbojas kopš 1999.gada.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" 2019.gada septembra beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā. Bankas "Citadele" galvenais birojs ir Latvijā ar filiālēm Lietuvā un Igaunijā, kā arī bankai ir meitasbanka Šveicē.