Latvijas Dabas muzejā notiks liliju izstāde

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Latvijas Dabas muzejā no 13. līdz 17.jūlijam sadarbībā ar zinošajiem liliju kolekcionāriem un selekcionāriem no biedrības "Lilium Balticum" rīko izstādi "Liliju dienas 2016".

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļa pārstāve Ieva Brūna, cēlas un graciozas, no baltām līdz koši krāsainām – tās ir lilijas, vasaras karalienes, kuras nu jau divdesmit trešo reizi Dabas muzejā krāšņi rotāsies izstādē "Liliju dienas 2016". Dažādas formas, krāsas un smaržas – izstādē būs skatāmas vairāk nekā 200 šķirnes. Šogad biedrības "Lilium Balticum" selekcionāri un kolekcionāri lielāku uzmanību pievērsīs trompetliliju šķirnēm.  

Izstādi pārstāvēs liliju selekcijas vecmeistars Andris Krūmiņš ar kundzi, kura saimniecībā Blomē aug vairāki simti Āzijas, trompetliliju un OT grupas (austrumliliju un trompetliliju krustojumi) liliju šķirņu un hibrīdu. Savu liliju kolekciju no Daugmales Dabas muzejā izrādīs Guntis un Ināra Granti, Antra Balode no Saulkrastiem, Dāvids Hercbergs no Vecumniekiem, Aivars un Inta Laķi no Ogres, Brigita Everse no Ādažiem, Nacionālais Botāniskais dārzs un citi biedrības kolekcionāri.

Biedrība jau tradicionāli izstāžu laikā veic apmeklētāju aptauju un aicina izvēlēties izstādes skaistāko ziedu, tā kopīgiem spēkiem noskaidrojot, kurš no liliju audzētājiem šajā reizē pārbrauks mājās ar biedrības "Lilium Balticum" ceļojošo popularitātes kausu.

Izstādē audzētāji sniegs interesentiem padomus liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji varēs iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

Izstādes atklāšana notiks 13.jūlijā plkst.12.00 Latvijas Dabas muzeja 2.stāva izstāžu zālē.